1. HABERLER

 2. SEKTÖREL

 3. Köpek Maması Kampanya Ürünleri Alınırken Nelere Dikkat Etmelidir?
Köpek Maması Kampanya Ürünleri Alınırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Köpek Maması Kampanya Ürünleri Alınırken Nelere Dikkat Etmelidir?

A+A-

Köpekler; evlerinde hayvan yetiştirmek ve dostluk etmek isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri hayvanlardır. Evcil hayvanların beslenmesinde ve yetiştirilmesinde kullanılan tüm ürünler gibi mama ürünleri de hassasiyet gösterilmesi gereken ürünlerdir. Mama ürünleri seçilirken köpek sahipleri köpeklerinin yaşına, cinsiyetine, türüne, sağlık durumuna, boyuna ve kilosuna göre farklı özelliklerde olan mamalar seçmeye dikkat etmelidirler. Ayrıca seçilen her mama içerikleri ve üretim hammaddelerine göre değişim göstermektedir. Bu içeriklere de dikkat edilerek en doğru mama seçimleri yapılmalı ve evcil hayvanlar için en doğru beslenme düzenleri oluşturmalıdır.

Fakat bu noktada mama seçimi yaparken özel ve ayrıcalıklı mamalar seçilmesi birçok zaman yüksek bütçeler ayrılmasına da neden olabilmektedir. Bu neden ile özellikler çok yüksek kalitelerde olan mamalar yüksek fiyatları ile her seferinde satın alınamayan mamalar olabilmektedir. Evcil hayvan olarak köpek yetiştiren kişiler tarafından en uygun mama fiyatları için her zaman köpek maması kampanya fırsatları takip edilmektedir. Bu kampanyalar sayesinde içerikleri ve özellikleri ile ayrıcalık sağlayan ve kaliteleri ile yüksek fiyatlarda satılan birçok mama markasının ürünleri yüksek miktarlarda ve uygun fiyatlarda alınabilmektedir. Köpek sahipleri tarafından bu fırsatların değerlendirilmesi ile köpeklerin daha kaliteli mama yiyebilmesi sağlanırken aynı zamanda daha sağlıklı olmaları da mümkün olmaktadır.

Köpek Tarak Fırça Türleri Neye Göre Değişir?
Köpeklerin evlerde beslenmesi noktasında dikkat edilen ayrıntılar kadar başka ayrıntılarda bulunmaktadır. Bu ayrıntılardan birisi de köpeklerin tüylerinin fırçalanmasıdır. Bu işlemler için her köpek cinsine göre farklı özelliklerde köpek tarak fırça ürünleri üretilmektedir. Bu ürünler arasından köpeğinize göre en uygun olan fırça veya tarağı tercih ederek doğru bir şekilde tarama işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Köpeklerinin tüylerinin taranması ile hem hayvanların estetik bir görünüm kazanması sağlanırken hem de daha sağlıklı olmaları sağlanmaktadır. Bu işlem aynı zamanda çift katlı tüy yapısına sahip köpeklerde üst katmanda bulunan tüylerin dökülmesini de önler. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için farklı özelliklerde tarak ve fırçalardan yararlanılır.

Köpeklerde fırçalama ve tarama işlemlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılan genel araçlar; tahta saplı fırçalar, furminatör taraklar ve plastik taraklar olmaktadır. Fırçalama işlemi yapılırken en sık kullanılan yöntemlerden biri tüylerinin önce tüy akışından geriye sonra da tüy akışı yönüne tarama yapılmasıdır. Bu işlem yapılarak ölü tüy tellerinin dökülmesi sağlanır. İlk aşamada gerçekleştirilen bu işlem ile köpeklerin ciltlerinin hava alması da sağlanır. Fakat kıvırcık tüylü olan köpeklerde tüylerin geriye doğru taranması önerilmemektedir. Tarama işlemleri belirli aralıklarda ve ırklarına göre tüy yapıları dikkate alınarak düzenli olarak yapılmalıdır. Köpeklerde fırçalama işlemleri yapılırken baş, boyun, karın, sırt, bacak ve kuyruk bölgelerinde farklı işlemler ve farklı ürünler uygulanmalıdır.

Sağladığı Avantajları İle Royal Canin Köpek Maması Ürünleri
Dünya çapında evlerinde köpek besleyen kişilerin yoğun olarak tercih ettikleri kalitesini ispatlamış ve sağlıklı mama markaları bulunmaktadır. Bu mama markalarından birisi de Royal Canin markasıdır. Bu marka tarafından üretilen ürünler Türkiye genelinde birçok kişinin güvenerek kullandıkları ürünlerdir. Farklı köpek türlerine ve yaşlarına göre üretilen royal canin köpek maması ürünleri köpekler tarafından da sevilerek tüketilen ve köpeklere sağlık katan ürünlerdir. Köpeklerde her yaş grubuna göre ayrı özelliklerde üretilmesi ile kullanıcılara alternatifler sunmakta ve besleme noktasında kolaylık sağlamaktadır. Üretimlerinde balık, tavuk ve et ürünlerinden farklı miktarlarda ve çeşitlerde faydalanılan mamalar sayesinde köpekler düzenli olarak yetiştirilebilir. 

Royal Canin markası tarafından üretilen ürünler arasında aşağıdaki gibi türlerine ve yaşlarına göre değişen köpek mamaları bulunmaktadır.

 • Küçük ırk yavru köpek maması
 • Yavru köpek maması
 • Büyük ırk yavru köpek maması
 • Seçici köpekler için yavru köpek maması
 • Yetişkin köpek maması
 • Deri ve tüy sağlığı için küçük ırk yetişkin köpek maması
 • Küçük ırk yaşlı köpek maması
 • Küçük ırk yetişkin köpek maması
 • Büyük ırk yetişkin köpek maması
 • Orta ırk yavru köpek maması
 • Orta ırk yetişkin köpek maması
 • Küçük ırk light köpek maması

Bu mama ürünleri zengin içerikleri sayesinde köpeklerin beslenmesinde gerekli protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve minerallerin tümünü içerirken aynı zamanda %100 tazelik garantisine de sahiptirler.

Bu haber toplam 893 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT