1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kombi Çalışıyor ama Petekler Isınmıyor
Kombi Çalışıyor ama Petekler Isınmıyor

Kombi Çalışıyor ama Petekler Isınmıyor

A+A-

Her geçen gün hızla gelişen modern teknoloji ile birlikte insanlar, yaşamlarının her alanında teknolojik gelişmelerin getirileri olan teknolojik ürünleri yaygın ve yoğun olarak kullanıyor. Zaten teknolojik gelişmeler, insanların yaşamlarında önemli katkı ve artılar sağlama ışığında gerçekleşirken, yaşam standartlarının çok daha yüksek kalite seviyelerine ulaşmasına yardımcı oluyor. Modern yüzyılda özellikle kış aylarında insanların oldukça büyük  bir problem haline gelen ısınma ihtiyaçlarını eski nesil yöntemler yerine daha kolay, daha kaliteli ve daha etkileyici çözümler ile karşılayabilmeleri konusunda da modern yüzyıl teknolojisinin kombi gibi oldukça önemli bir çözümü bulunuyor.

Modern çağın en ileri teknolojik gelişmeleri ile kombi teknolojisinde çağdaş ve kaliteli standartları en ileri seviyelerde sunan Ariston markası, dünya genelinde kombi teknolojisi denilince ilk akla gelen markalardan birisi olarak öne çıkıyor. Her zaman ekonomik ve verimli bir kullanımı bir arada sunacak performanslara sahip olan kombi modellerini tüketicisine sunan Ariston, kombi modellerinde çağında her zaman en ileri teknolojik sistem ve ürünlerini kullanıyor. Ancak Ariston kombi gibi çok ileri teknolojilere sahip olsa dahi özellikle kış aylarında hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacının karşılanabilmesi amacı ile yoğun olarak kullanılan kombiler, zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalabiliyor.

Özellikle kış aylarında Ariston kombi modellerinde en sık görülen arızalanmaların başında kombinin çalışmasına karşın peteklerin hiçbir şekilde ısınmaması sorunu geliyor. Bu sorun oldukça verimsiz bir kullanım olduğu gibi verim alamadan yüksek maliyetlerdeki doğalgaz yakıt faturalarının oluşmasına neden olur. Bu tip bir sorun ile karşı karşıya kalan tüketicinin kesinlikle Ataşehir Ariston kombi Servisi merkezine başvuruda bulunması gerekir. Ariston markalı kombi modellerinde sıklıkla karşılaşılabilen bu soruna yönelik olarak kısa vadede kalıcı çözümler sağlanabiliyor.

Demirdöküm markalı kombi modellerinde kombi çalışmasına karşın petek ısınmaması sorunu hakkında deneyim ve bilgi birikimine sahip olan Ataşehir Demirdöküm Kombi Servisi teknik ekipleri kombi üzerinde arızanın tespiti ve onarımı için teknolojik ekipmanları ile hızlı müdahalelerde bulunmaktadır. Bu kapsamda Demirdöküm kombilerde çalışmaya karşın petek ısınmaması sorununa yönelik olarak öncelikle üç yollu vana kontrol edilmektedir. Eğer üç yollu vanada arıza tespit edilirse doğrudan yenisi ile değişimi uygulanmaktadır.

İkincil neden olarak ön plana çıkan tesisat dönüş borusu üzerindeki pislik tutucunun tıkalı olması sorunu için ise uzman ekipler tarafından anında müdahale edilerek, pislik tutucunun tıkanmasına yol açan yabancı maddelerin temizlenmesi sağlanır. Bu arızalanmaya yol açabilen yaygın bir Baymak kombi sorunu da kalorifer hattı vanalarının kapalı olması sorunudur ki bu sorun vanaların açılması gibi kolay bir müdahale ile çözülebilse de yine de uzman bir destek alınması çok önemlidir. Ataşehir Baymak kombi Servisi teknik ekipleri, pompa devri düşük olabileceğinden, pompa temizliği uygulayarak, yakın noktadaki peteklerin vanasının kısılması ayarını yaparak, en yüksek düzeyde performans elde edilebilmesine yardımcı olur.

Bu haber toplam 4772 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT