1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Koçluk Eğitimi Veren Firmalar
Koçluk Eğitimi Veren Firmalar

Koçluk Eğitimi Veren Firmalar

​​​​​​​Koçluk eğitimi sizin kişisel yaşamınıza adanmanızı sağlar. Koçluk ile daha dinamik ve dengeli bir yaşantıya, pozitif yönlü yaşam enerjisine, kişisel refah, huzur ve mutluluğu bu sayede yakalayabilirsiniz.

A+A-

Koçluk eğitimi sizin kişisel yaşamınıza adanmanızı sağlar. Koçluk ile daha dinamik ve dengeli bir yaşantıya, pozitif yönlü yaşam enerjisine, kişisel refah, huzur ve mutluluğu bu sayede yakalayabilirsiniz. Koçluk eğitimi ile önünüze çıkan fırsatları eskisinden çok daha etkin bir şekilde değerlendirip yorumlayabilecek, kişisel hedeflerinizi kolay bir şekilde belirleyecek, karşınıza çıkacak her türlü sorunu çok daha rahat çözebileceksiniz. Kendi yaşamınızın koçu olmanın yanı sıra sevdiklerinizin de koçu olacaksınız. Bunun için de https://houseofhuman.com/egitim/profesyonel-kocluk-egitimi-acsth/ sitesine girmeniz ve koçluk eğitimi alanında en iyi şekilde hizmet veren firma ile çalışmalarınızı yapmanız yeterli olacaktır. Yeniden kendimiz gibi davranmak, dünyaya ve dünyadaki olaylara daha farklı bakış açılarından bakabilmek, özel hayatınızda ve mesleki kariyerinizde verimlilik ve üretkenlik düzeyinizi daha üst seviyelere çıkarabilmek, kendinizle tam olarak bütünleşebilmek ve kişisel çevrenize huzurlu bir şekilde gülümseyebilmek konularındaki gereksinimlerimiz bizi alanında uzman kişi ve bu alanda faaliyet gösteren kurumlardan profesyonel destek almak için yönlendirebilir.

Koçluk İçin House Of Human

Bilgi çağı olarak adlandırılan 21'nci yüz yılda çok yoğun bir şekilde bilgi yağmuruna yakalanan insanımız en kısa yoldan gerekli bilgiye ulaşabilme ve bu detayları içselleştirilerek kabiliyet seviyesine çıkarabilmek amacıyla maddi ve içsel kaynaklarını harcamaktadır. Bahsedilen bu seviyelere; zihinsel potansiyelimizi ve kişisel kabiliyetlerimizi en etkin ve verimli bir halde kullanarak ulaşmamızı önerme ve teknikleri ile koçluk sağlamaktadır. Bireyin gözlerini kapatarak düş kurmaya başladığında, hayatı içerisinde bulunan tüm alanlarda nasıl yaşamak istediğini düşünmesi ile adım atar. Gerçekte birey kendi kişisel hedeflerine ulaşmak için yolculuğa başladığında kısaca hayalleri için bir şeyler yapma çabası içine girdiğinde daha mutlu ve huzurlu olup hedefine kararlı bir şekilde ilerleyecektir. House Of Human ile alacağınız koçluk eğitimleri sayesinde, hayatınızın her adımını da profesyonel olarak atmış olacaksınız.

İşiniz İçin Koçluk Eğitimi

Koçluk eğitimi öncelikle bir farkındalık elde etme çalışması şeklinde tanımlanabilir. Koçluk süreci bireylerin hem iş hayatları, hem özel yaşamları hem de sosyal hayatları üzerinde ciddi düzeyde etkili olan bir süreçtir. Koçluk eğitimi insanı bir bütün olarak ele alır ve hayatın her alanı içerisinde bulunan dengeyi sağlamayı hayatımızın bütün alanlarına yansıtmayı hedeflemektedir. Koçluk ve mentorluk eğitimi temelinde koç ve danışan arasındaki uyum, koçluk seansları içerisinde üzerinde durulması planlanan konunun tespit edilmesi, güçlü, doğru ve zamanında sorular sorarak danışanın cevapları kendi içerisinde bulmasını sağlama, seans ve danışan gizliliği, danışanla güven oluşturma ve karşı tarafı en iyi şekilde odaklanarak dinlemek vardır. Koçluk eğitimi, ihtiyacı olan tüm kaynakların danışanın içinde olduğu temeline dayanır. Bu açıdan değerlendirildiği zaman bireyin ihtiyaç duyduğu bütün kaynakların gün yüzüne çıkarılması koçluk eğitimi çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. Koçluk, Koç ve Danışan konumundaki bireyin birlikte ve uyum içerisinde yürüdüğü profesyonel bir yol arkadaşlığıdır.

Özel Koçluk Eğitim Firmaları

 

Koçluk eğitimi, farklı bir takım aşamalar ve çeşitli modüllerden oluşan profesyonel bir programdır. Koçluk eğitimlerinde bütün aşamalar ve oluşturulan bütün modüller başarılı bir şekilde ile geçilir ve sonrasında bu modüller içerisinde öğrenilmiş olan bilgilerin uygulamalarla pekiştirilmesi amacıyla pratik yapmaya yönelik çalışmalar ve bu çalışmalar ile ilgili verilecek geri bildirimler ile koçluk eğitimi sürdürülür. House Of Human eğitimleri içerisindeki bütün aşamalar başarılı bir şekilde ile tamamlandıktan sonra koç adayına proje ödevi verilir ve katılımcı bu proje ödevi ile ilgili bir sınavdan geçirilir. Koç adayı yapılacak sınav ve proje de başarılı olması halinde uluslararası standartlara sahip Uzman Koç sertifikası almaya hak kazanır.

İş Hayatında Koçluğun Önemi

İş hayatı için alacağınız koçluk eğitimleri, yaşamın mevcut akışı içerisinde daha doyurucu bir hayat yaşamayı arzulayan bireylere profesyonel anlamda destek olmayı amaçlayan bir “kişisel gelişim modeli" şeklinde nitelendirilebilir. Kaç yaşında olduğu farketmeksizin her birey kendisi adına ve arzu ettiği şekilde güzel, etkili ve çekici bir gelecek için bireysel eylem planı yapar. Fakat insanlar bazı sebeplerle kimi durumlar içerisinde bu arzuyu etkin şekilde yerine getiremeyebilirler. Her bireyin kendisini amaçsız hissettiği, ne yapması ve nasıl hareket etmesi gerektiğini bilemediği, hedeflerini net bir şekilde belirleyemediği, kişisel kaynaklarının tam olarak farkına varamadığı ya da “Nasıl daha iyi olabilirim?” sorusuna cevap bulamadığı kimi zamanlar vardır.

House Of Human Koçluk Programları

House Of Human eğitimleri, bireyin yaşamındaki engellerin yahut zorlukların ne olabileceğini keşfetmek ile başlar. Kişinin içinde bulunmuş olduğu anı fark etmesi şu demek oluyor ki, neler bulunduğunu incelemesi ve değerlendirmesiyle ilişkilidir. İnsanın içerisinde yaşamakta olduğu andan başlayarak, kişisel geçmişi, planladığı geleceği ve şimdi ile tam olarak bir bütün haline gelmesini, yaşamın her alanı içerisinde, iş, okul yada özel yaşamında ulaşmak istediği hedefler doğrultusunda bir hayat sürmesini, insan ilişkilerini istekleri doğrultusunda şekillendirmesini sağlayabilen bir meslektir. Kısacası hem kendiniz için iyi bir yol çiziyor, hem çalışanlarınız ile aranızda bir bağ kurabiliyor ve hemde eğitmende olabiliyorsunuz. Koçluk için bu eğitimleri almak isterseniz, Türkiye'deen nitelikli koçluk eğitimini sağlayanHouse of Human’ı tercih etmelisiniz. Sizde buraya tıklayarak koçluk hakkında bilgi alabilir ve eğitime dahil olabilirsiniz.

 

Bu haber toplam 598 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT