1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kız Bebek odası takımı
Kız Bebek odası takımı

Kız Bebek odası takımı

​​​​​​​Anneler bebeklerine kavuşacakları anı sabırsızlıkla ve büyük bir özlemle beklerken bir taraftan da küçüğün eşyalarını, odalarını ve kullanacağı malzemeleri hazırlamak için çaba harcarlar.

A+A-

Anneler bebeklerine kavuşacakları anı sabırsızlıkla ve büyük bir özlemle beklerken bir taraftan da küçüğün eşyalarını, odalarını ve kullanacağı malzemeleri hazırlamak için çaba harcarlar. Hastanede lazım olacak gereçlerden, banyo takımlarına, ev malzemelerinden bebek odalarına kadar her detayınözenle seçilmesi ve üzerinde düşünülmesi gerekir. Bebeğinizin ilk uykularını uyuyup dinleneceği, en çok rahat etmeleri gereken mekan olan bebek odaları, doğru tercihler ve biraz dikkatle, hem güvenli hem de sağlıklı olabilir. Aslında bu odaların dekorasyonunu odanın şekli, büyüklüğü, bebeğin ihtiyaçları ve ebeveynlerin zevki etkilerken bebeğin cinsiyeti de şekillendirir.

Kız Bebeklerin Hayal Odaları

Eğer bebeğinizin cinsiyeti kız ise birçok kişinin aklına hemen pembeler, danteller, kurdeleler, şirin mi şirin cıvıl cıvılaksesuarlar, süs ve gösteriş gelir. Bebek odaları da elbette bütün bu şaşaadan payına düşeni alır. Kız bebekler için hazırlanan odalar erkek bebeklere göre her zaman daha ayrıntılı ve süslü olmaktadır. Kızların doğuştan getirdiği gösteriş ve dış görünüşe karşı düşkünlük onların daha bebekken bile kullandıkları malzemeleri ve kaldıkları mekanlarıetkilemektedir.

Pembe her ne kadar kız çocukları için gelenekselleşmiş bir renk olsa da, artık birçok anne bebekleri için sarı, lila ve kırmızı gibi renklere de yöneliyorlar. Kızınızın eşyalarının büyük bir kısmının bu renklerden oluşacağını unutmayın. Eğer karyola kullanıyorsanız, dantelli, işlemeli, farklı motiflere sahip nevresimlerle ve yatak koruyucuları ile bu karyolaları bir prenses yatağına dönüştürmeniz mümkün.

Bebek odalarına Hakim Olan Şirinlik Hissi

Hangi modelde bir takım seçilirse seçilsin, tüm bebek odalarınahakim olan sempati ve şirinlik hissini oyuncaklar, duvarlara yapıştırılan stickerlar, çizgi film kahramanlarınınresimleri, yumuşak ve süslü bir dokunuş, renklerdeki parlaklık vecanlılık vermektedir. Anneler genellikle kız bebeklerini süslemeyi severler. Daha ilk ayında kafasında büyük fiyonklarla ve dantellerle bantlar takılmış bebekleri çok görmüşüzdür. İşte bebek odalarına da yansıyan bu şıklık, kendisini küçük detaylarda da hissettirmektedir. Eğer siz de kız bebeğiniz için bir oda oluşturmak istiyorsanız, ilk önce tarzınızı ve temanızı belirleyin. Gerisi zaten arkadan kendiliğinden gelecektir.

Bebek odası takımı seçerken odanızın büyüklüğü de oldukça önemlidir. Odanız eğer küükse açık renkleri tercih etmenizde fayda vardır. Bebek odası takımı çeşitli büyüklüklerde üretilmektedir. Size en uygun olanını seçmelisiniz.

 

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT