1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kılıçdaroğlu'nun attığı temel çürümeye bırakıldı!
Kılıçdaroğlunun attığı temel çürümeye bırakıldı!

Kılıçdaroğlu'nun attığı temel çürümeye bırakıldı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 7 Ocak 2012’de temeli atılan Sarıyer Belediye Hizmet Binasının inşaatı 1,5 yıldır kaderine terk edildi. İki kez ihalesi iptal edilen binanın temeline çakılan kazıklar çürümeye bırakıldı.

A+A-
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na attırdığı “Hayali Temel Skandalı"ndan sonra, şimdi de 1,5 yıldır çürümeye bırakılan belediye hizmet binasının temeli Sarıyer’in gündeminde. Sarıyer halkı dört gözle Kılıçdaroğlu’nun temelini attığı belediye hizmet binasının açılışını beklerken, Şükrü Genç’in “Haziran 2013”te açılacak” dediği inşaatın ihalesinin dahi yapılmadığı, temele çakılan fora kazıkların da çürümeye başladığı ortaya çıktı.

temel2.jpg
 
İhalesi iki kez iptal edildi
7 Ocak 2012’de büyük bir törenle temeli atılan inşaat için yapılan ihaleler ise çeşitli iddialardan dolayı Kamu İhale Kurumu tarafından iki kez iptal edildi. Belediyeden edinilen bilgiye göre; Şükrü Genç, gerek belediyedeki düzensizlikler, gerekse ekonomik nedenlerden dolayı binayı yapmaktan vazgeçti. Bir yıldan fazla süredir çalışmalar durunca CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun binlerce partiliyle birlikte attığı temele çakılan fora kazıklar ise çürümeye başladı.


 
Sanki Kılıçdaroğlu’nun içine doğmuş!
Kemal Kılıçdaroğlu’nun temel atma töreninde binlerce partiliye hitap ettiği sırada,  Belediye Başkanı Şükrü Genç’e dönerek, “Başkana söyledim. Temeli atmak kolay, ama asıl önemli olan bunun devamını sağlamak. İnşallah söz verdiği tarihte bitirir ve bizi mahcup etmez” gibi sözleri ise Sarıyer’de bu gün yaşananların bir özeti gibi hafızalarda duruyor.

temel3.jpg
 
“Kılıçdaroğlu’nun suçu yok, Şükrü Genç’in beceriksizliği”
Sarıyer Manşet Gazetesi’nin muhabirlerine konuşan Sarıyerliler, ise Kılıçdaroğlu’nun ne attığı hayali temelde ne de yaşanan aksaklıklarla ilgili bir suçunun olmadığını belirterek, “Maalesef Şükrü Genç, genel başkanı da, CHP’yi de Sarıyer’de zor duruma bırakmıştır. Şöyle bir baktığınızda 2009’da verilen sözlerin hepsi havada kalmış. Burada CHP’nin ya da Kılıçdaroğlu’nun suçu yok. Belediye başkanının beceriksizliği var halk bunu biliyor. CHP’li olan Ataşehir Belediyesi, Sarıyer’den sonra temel attı ancak 6 ay önce Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı bir törenle hizmete açtı. Şükrü Genç’in bu beceriksizliğini CHP’ye mal etmek doğru değildir ”diye konuştular.

temel5.jpg
 

vaad.jpg

ŞÜKRÜ GENÇ'İN EVLENDİRME DAİRESİ'Nİ 2012'DE,

BELEDİYE HİZMET BİNASININ İSE HAZİRAN 2013'TE BİTECEĞİNİ DUYURDUĞU İLAN
 İŞTE AKILLI BİNA TEMELİ'NDEN GÖRÜNTÜLER

temel1.jpg


temel4.jpg

Bu haber toplam 9190 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum