1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KILIÇDAROĞLU'NU SARSACAK RÜŞVET BELGELERİ!
KILIÇDAROĞLUNU SARSACAK RÜŞVET BELGELERİ!

KILIÇDAROĞLU'NU SARSACAK RÜŞVET BELGELERİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu zor durumda bırakacak belgeler Sarıyer’de ortaya çıktı.

A+A-

Belgelere bakıldığında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in belediyenin gücünü kullanarak çocuklarına nasıl servet yaptığı gözler önüne seriliyor. 

Şükrü Genç’in başkan seçildikten sonra çocuklarına devrettiği inşaat şirketi üzerinde yaptığı işler belediyedeki işleyişi ortaya koydu. Savcılığa verildiği ileri sürülen belgelere bakıldığında özellikle yolsuzlukla ilgili CHP’nin zor durumda kalacağı görünüyor.
 
Belgelerde, Şükrü Genç’in rüşvet karşılığında İstinye’deki bir binanın imar durumunu düzelttiği ve bunu da çocuklarına ait olan AKS İnşaat Uygulama San. Ticaret. Ltd. Şti üzerinden yaptığı görülüyor. 
 
İstinye’deki bina Cem Uzan’a ait ‘Cine Cep’ isimli bina olarak biliniyordu. Kaçak olduğu için iskânı bulunmayan binaya Uzan’ın borçları yüzünden 2005’te Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ( TMSF ) el koydu. Yine TMSF tarafından satışa çıkartılan binayı Avrupa Müziğin sahipleri Deniz Erdem ve Cengiz Erdem aldılar. İmara uygun yapılmadığı için iskânı olmayan binaya Yusuf Tülün döneminde izin çıkmadı.
 
2009’da CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç seçildiğinde ise görüşmeler başladı. İddiaya göre; bunun karşılığında yüklü miktarda rüşvet alındı. İşe kılıf bulmak için başka firmalar kullanıldı ancak rüşvet çeklerini teslim alan ise Şükrü Genç’in eskiden sahibi olduğu ancak başkan seçildikten sonra çocuklarına devrettiği AKS İnşaat Uygulama San. Ticaret. Ltd. Şti’nin Muhasebe Müdürü Mehmet Pamuk. 
 

Hülle yoluyla yapıldı

Aracı firma olarak yine bir dönem belediyeye iş yapan TİBA Mimarlık Mühendislik Dan. İnş. San. Tic. Ltd. Şti kullanıldı. Önce kaçak binanın sahipleri Deniz ve Cengiz Erdem kardeşler ile TİBA arasında tadilat işi adı altında sözleşme yapıldı. Daha sonra TİBA ile Şükrü Genç’in çocuklarına ait olan AKS İnşaat arasında sözleşme yapıldı. Erdem kardeşlere faturayı TİBA kesti ancak, çekleri direk olarak AKS İnşaat’ın muhasebe müdürü olan Mehmet Pamuk elden teslim aldı. Sonrasında ise kaçak bina ile ilgili düzenleme yapılarak meclisten geçirildi ve iskân verildi. 
 

Genç’in firma ortağı rüşvetten tutuklanmıştı

Bilindiği gibi Sarıyer Belediyesi’ne yapılan yolsuzluk operasyonunda Şükrü Genç’in aynı firmadan ortağı olan Fahrettin Rıfkı Aktaş rüşvet almak suçlamasıyla tutuklanmıştı. Genç’in ortağının ağır cezada yargılanmasına devam ediliyor.

Şükrü Genç’le ilgili buna benzer çok önemli belgelerin daha olduğu belirtiliyor. Hepsini önümüzdeki hafta çıkacak ve 50 bin adet olarak basılacak olan gazetemizde paylaşmaya devam edeceğiz. 
 

İşte savcılığa ve CHP Genel Merkezi’ne sunulan rüşvet belgeleri

belge2-002.jpg

belge1-002.jpg

b2.jpg

b1.jpg

belge5.jpg

aksins.jpg

Bu haber toplam 47905 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

10 Yorum