1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kılıçdaroğlu ile ipleri koparttı
Kılıçdaroğlu ile ipleri koparttı

Kılıçdaroğlu ile ipleri koparttı

Sarıyer Belediyesi’nin Maslak’taki 20 yıllık kaçak plazayı yasallaştırma çalışması hem CHP Genel Merkezi’ne hem de Belediye meclisine takıldı.

A+A-

CHP Genel Merkezi ve İl Başkanlığı’nın kararına aykırı davranmaya çalışan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu kez de meclisin toplanması için yeterli çoğunluğu sağlayamadı.

Sarıyer Manşet’in gündeme getirdiği ve şaibeli iddiaların döndüğü Kaçak Plaza, Sarıyer Belediye Meclisi'ni kilitledi. Plan tadilatı ile ilgili ortada yüklü miktarda para döndüğü iddiaları CHP grubunda kriz yarattı. CHP Genel Merkezi ve CHP İstanbul İl Başkanlığı “Şaibeler odağındaki maddeyi geri çekin” uyarısıyla duruma el koydu. Ancak CHP Genel Merkezi’nin bu kararına uymayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu maddeyi gündemde tutarak meclisi toplamaya çalıştı. Durumdan kuşkulanan AK Parti Grubu, MHP Grubu ve Bağımsız Meclis Üyesi Muzaffer Abdaloğlu toplantıya katılmadı. Bazı CHP’li meclis üyeleri de CHP Genel Merkezi’nin kararına göre hareket edince mecliste yeterli çoğunluk sağlanamadı. Toplantı 3 gün sonraya ertelenmek zorunda kaldı.

kacakmeclisiceri_208581137.jpg

Şükrü Genç CHP Genel Merkezi ile ipleri koparttı
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 20 yıllık kaçak plaza uğruna Kılıçdaroğlu’nu tamamen hiçe saydı. Kaçak plazayı yasallaştırmak için ortada yüklü miktarda para döndüğü iddialarından sonra, CHP Genel Merkezi, İstanbul İl Başkanlığı ve Sarıyer İlçe Başkanlığı bu maddenin geri çekilmesi için uyarılarda bulundu. Genel merkezin bu uyarlarını dikkate almayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu plan tadilatını meclisten geçirmek için diretti. Grup toplantısında İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve bazı meclis üyelerinin uyarılarını da dikkate almayan Genç, kaçak plazaya izin vermek için grup kararı almaya çalıştı. Ancak İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve bazı meclis üyeleri parti politikasına aykırı davranmak istemedi ve grup kararı alınamadı.

19 sayısı bulunamayınca CHP’li gençler alkışladı
Meclisin toplanması için yeterli çoğunluk sağlanamayınca Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun toplantıyı 3 gün sonraya (4 Ağustos Perşembe Günü Saat 10.00’a) ertelemek zorunda kaldı. Ertelenme kararı salonu dolduran vatandaşlar ve CHP’li gençler tarafından alkışlandı. İlçe Başkanı Mehmet Deniz ayağa kalkarak, ertelenme kararını alkışlayan CHP’li gençleri sakinleştirerek ilçe binasına götürdü. 

Şükrü Genç tam bir şok yaşadı
Belediye meclisinin toplanması için 19 meclis üyesinin oturuma katılması gerekiyordu. Bu sayıyı bulamayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tam bir şok yaşadı. Ertelenme kararından sonra bir hayli üzgün olduğu gözlendi. Şükrü Genç’in CHP’nin parti politikasına uygun hareket etmemesi Sarıyer’deki çok sayıdaki partilinin de tepkisini topladı. Şükrü Genç bu davranışı ile partiden ihraç edilebileceği de konuşuluyor.

- AK Parti ve MHP neden oturuma katılmadı?

- CHP grubunda neler yaşandı?

- Şükrü Genç ve oturuma katılan meclis üyeleri partiye karşı disiplin suçu mu işledi?

- İlçe Başkanına rağmen hangi meclis üyesi grup kararı almaya çalıştı?

- Hangi meclis üyeleri son anda ikna olarak oturuma katıldı?

Detaylar geliyor…

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum