1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kendinize gelin
Kendinize gelin

Kendinize gelin

A+A-

“Yolculuk bizi kendimize getirir” der Albert Camus. Kendimizi kaybettiğimiz anlarda seyahate çıkmak, yeni yerler görmek, farklı kültürler keşfetmek ruha ve bedene iyi gelir.

Seyahat için illa yıllık tatili beklemek gerekmez. Bir hafta sonu bile keyifli bir seyahat için yeterlidir. Hafta sonu turları, yurtiçi turlar arasında en çok tercih edilen turlardır. Kısa bir süre içerisinde keyifli ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayabilecek hafta sonu yurtiçi turları hem maddi açıdan uygun olması hem de uzun uzun planlar hazırlama gereksinimi olmaması sebebiyle “kendimize gelme” yöntemimizin bir parçası olabilir.

Yurtiçi turları tatil rotaları arasında en çok tercih ve tavsiye edilen de Karadeniz turları olmaktadır. 4 mevsimin de benzer şekilde yaşandığı Karadeniz, yılın her vaktinde gidip görülebilecek, oksijeniyle zihni rahatlatacak bir bölgemizdir. Bunun dışında Peri Bacaları, Ürgüp, Pamukkale, Ege sahilleri ve daha saymakla bitmeyecek bir çok yer hafta sonu turları için tercih edilebilecek eşsiz yerlerdir.

Yurtiçi turları için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle seyahat acentesi tercihi önemlidir. Bu alanda tecrübe ve itibarı olan acenteler her zaman uygun fiyatlara elit hizmetler sağlamaktadır. Elbette çok daha ucuza yurtiçi turları bulmak mümkündür. Ancak kaliteli bir seyahat için çok ucuz turlar yeterli olmaz. Dinlenmekten ziyade yorularak dönmek daha muhtemeldir.

Hava durumuna bakmak fayda verebilir. Yurtiçi turları hava muhalefeti ile pek de zevkli hale gelmeyebilir. Turun yapılacağı yerde hava her zaman muhalif değilse. Bunun dışında çok büyük bir bavul hazırlamanıza gerek yoktur. Manzaranın ve doğanın tadını çıkarmanız için ufak bir çanta yeterlidir.  Sonuçta yanınıza alacağınız çoğu şeyi muhtemelen hiç kullanmayacaksınız.

Kendinize gelinYurtiçi turları için fiyatın uygun olmasına dikkat edin. Fakat bu noktada kaliteden ödün vermeyin. Unutmayın, zorunlu bir seyahat yapmıyorsunuz, keyfiniz ve huzurunuz ön planda olmalı. Hizmette kusur etmeyen acenteleri tercih etmenizde fayda var.

Yurtdışı turları gibi yurtiçi turları da başarılı ve üstün hizmet kalitesiyle gerçekleştiren Jolly Tur, ihtiyacınız olan yol arkadaşlığını da üstlenebilecek en samimi acentelerden biridir. Yurtiçi kültür turları ile ülkemizi daha yakından tanıyabilir, kendimizi kaybettiğimiz anları zararsızca atlatabiliriz.

Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
Etiketler :

HABERE YORUM KAT