1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kayseri Boşanma Avukatları
Kayseri Boşanma Avukatları

Kayseri Boşanma Avukatları

A+A-

Boşanma, her zaman için zor bir durumdur. Eşler arası anlaşmazlıklarda ne yazık ki bazen tek çözüm yoludur. Bu yola başvurmak zorunda kalanların dikkat etmesi gereken pek çok konu vardır. Bunlardan en önemlisi çocuklardır. Daha sonra para, mülkiyet paylaşımı…vb. konular gelir. Eşler arası sürtüşmeler kemikleşmeye yüz tuttukça yeryüzünde boşanma var olacak ve boşanma var oldukça da bu gibi sorunlar var olmaya devam edecektir. Boşanmada meydana gelen sorunların en az zararla atlatılması gerekir. İşte hukukun gayelerinden biri de budur.

Boşanma sürecinin en az zararla atlatılması için boşanma davasının düzenlenmesi, her adımın zamanında ve belirli bir sırayla atılması gerekmektedir. İşte bu zor zamanlarınızda boşanma hukukunda uzmanlaşmış bir avukat size yardımcı olabilir.

Halk arasında herhangi bir Kayseri avukatın boşanma konularını rahatlıkla çözebileceği düşünülür ama bu yanlıştır. Yanlış bir avukat tercihi yapan kişi tıpkı kalbinden rahatsız olan bir insanın ortopedi uzmanına muayene olmasına benzer. Ortopedi uzmanı kalp hastalığını iyi edemeyeceği gibi kalp rahatsızlığının artmasına neden olabilir. İyi bir ortopedi uzmanı zaten durumu anlar ve hastayı kalp uzmanına gönderir. Ama bazı avukatlar bunu yapmaz, alanları olmayan davaları alır ve davayı içinden çıkılamaz bir hale sokarlar. Bu da bireylerde maddi-manevi yıkımlara neden olur.

Örneğin Kayseri’de yaşayan bir insanın böyle bir davasını Kayseri ceza avukatına ya da borçlar avukatına değil, Kayseri boşama avukatına götürmesi gerekir. Böylece boşama süreci en az zararla, hatta pek çok faydayla atlatılmış olur.

Bu haber toplam 632 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT