1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kapı Güvenlik Seviyenizi Biliyor Musunuz?
Kapı Güvenlik Seviyenizi Biliyor Musunuz?

Kapı Güvenlik Seviyenizi Biliyor Musunuz?

A+A-

Geçmişte sıklıkla kullanılan ahşap ve PVC kapılarda herhangi bir güvenlik seviyesinden söz etmek mümkün değildi. Genellikle 2 ya da 3 seviyeli kilidi olan bu kapıların arkadan kilitlenmesi ya da diğer güvenlik önlemlerine sahip olması mümkün değilken günümüzde en sık tercih edilen kapı türü olan çelik destekli kapılarda güvenlik seviyesi oldukça önemlidir. Özellikle son yıllarda artan hırsızlık olaylarında hırsızın kapıyı kolaylıkla açamaması ve gürültü yapması sonucu kaçmak zorunda kalması sıklıkla görülen bir durum hâlini almıştır. Kapıların güvenlik seviyeleri birçok açıdan değerlendirilse de bu konuda belirli bir standarttan söz etmek mümkündür. TSE onaylı çelik destekli kapılarda kapıların kilitlenme dereceleri, kapı arkası kilitleri ve çelik kalınlığı dikkate alınarak bir güvenlik sınıflandırması yapılmaktadır. Doğrudan doğruya çelik kapı fiyatlarını etkileyen bu sınıflandırmada ihtiyacınıza göre en uygun kapıyı almanız önemlidir.

Eski kapıları unutun

Eskiden oldukça yaygın bir şekilde kullanılan PVC kapılar ve apartman içi ahşap kapılar güvenlik açısından en düşük çelik destekli kapıdan bile daha düşük seviyedeki kapılardır. PVC ve ahşap destekli kapılarda en önemli husus kapının arkadan kilitlenme mekanizmasının çok yetersiz olması ve kapı kasasının kolaylıkla esnetilebiliyor olmasıdır. Çelik destekli kapıların kasasının esneme miktarının çok düşük olması hırsızların işini en çok zorlaştıran noktalardır. Çelik destekli kapılarda bir diğer önemli husus da kapının doğru şekilde monte edilmesidir. Kapı pervazının kalınlığına göre uygun kalınlıktaki ve modeldeki kapıların seçimi ileride bir sorun yaşanmaması için oldukça önemlidir.

sefadenizcelikkapicom.jpg

Montaj hataları tehlikeli olabilir

Çelik destekli kapıların montajında yapılan hatalar PVC ya da ahşap kapılardakine kıyasla çok daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bunun en önemli nedeni çelik destekli kapının ağırlığıdır. Ahşap ve PVC kapılara göre çok daha ağır olan bu kapı doğru şekilde monte edilemediğinde esneme, kasma ya da sertleşme gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle kapıların tam düz şekilde ve doğru bir ölçümle monte edilmesi için işi uzmanlara bırakmak çok yerinde bir hareket olacaktır. Kapıların doğru monte edilmemesinin bir diğer sonucu da çelik kapı ve pervaz arasında boşluk kalmasıdır. Bu durumda söz konusu bu boşluk hırsızların çelik destekli kapının kilit mekanizmasına zarar verme ya da mekanizmayı yönlendirmesi için bir fırsat yaratacaktır.

Kapı üretiminde yeni tasarımlar

Çelik destekli kapılarda ahşap ya da PVC kapılara kıyasla çok daha şık ve tasarım harikası olarak tanımlanabilecek ürünler ile karşı karşıya kalmak mümkündür. 2000 yılından beri çelik destekli kapıların üretimini yapan şirketimiz kapı tasarımı konusunda da her zevke ve her ihtiyaca göre kapı tasarımı yapmaya çalışmaktadır. Çeşitli kalınlıklarda, çeşitli güvenlik seviyelerinde ve çeşitli tasarımlarda üretilen kapılar birçok renk ve desen tercihi mevcuttur. Son yıllarda oldukça sık tercih edilmeye başlanan çelik kapı modelleri arasında yer alan fildişi kapılar ürün portföyümüz içerisinde bulunmaktadır. Çok şık olması, kapıyı daha geniş göstermesi ve kolayca temizlenebilmesi ile birçok kişi tarafından tercih edilen fildişi rengindeki kapıların yanı sıra kapı üzerinde desen tercih eden müşterilerimiz için de özel tasarımlara imza atmaktayız. Gerek resim gerekse çizgiler ile oluşturulan desenler ile ürettiğimiz kapılarımız Türkiye’nin her yerinde kullanılmaktadır. Çelik destekli kapıların kullanımı, modelleri, fiyatları ve güvenlik seviyeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve bizlerle iletişime geçerek beğendiğiniz kapıyı sipariş etmek istiyorsanız http://www.sefadenizcelikkapi.com/ adresini ziyaret edebilir ve zengin çeşitlilik, uygun fiyat, yüksek kalite vizyonumuzu siz de tecrübe edebilirsiniz.

Bu haber toplam 1509 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT