1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kalıcı makyaj uygulaması
Kalıcı makyaj uygulaması

Kalıcı makyaj uygulaması

A+A-

Kadınlar için günlük hayatta ve özel günlerde oldukça önemli bir unsur olan makyaj, kadınların hayatında oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Makyajın yapılması için gerekli olan malzemelere pek çok kadın oldukça yüklü meblağlar vermektedir. Makyaj malzemelerinin alınmasının yanı sıra makyajın yapılması ve hazırlık aşaması da belirli bir zaman buna ek olarak belirli bir emek gerektirmektedir. Özellikle çalışan kadınlar için her sabah aynı rutinin tekrarlanması ve makyaja zaman ayırmak angarya gibi görülebilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı kadınlar tarafından son dönemlerde ilgiyle karşılanan kalıcı makyaj uygulaması konu hakkında eğitim almış profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kıl tekniği ile kaş kontürüuygulamasında yüzün belirli bölgelerine anti alerjik olan özel boyalar ile deri altına işlem yapılmaktadır. Yapılan bu işlem bir nevi medikal bir işlem olmakla birlikte acısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kalıcı bir şekilde yapılacak olan makyaj uygulamasının ise mutlaka konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Kalıcı Makyajın Uygulandığı Yerler

PermanentMakeup uygulaması yüz bölgesinde gözler, kaşlar ve dudaklara yapılmaktadır. Kadınların günlük makyaj rutinlerinde en çok dikkat çeken bu üç bölgeye yapılan uygulama sonucunda 7 gün 24 saat uzun süreli bir şekilde makyajlı görünüme sahip olmak mümkün oluyor. Dudaklara renk vermenin yanı sıra özellikle kaş problemi yaşayan kişilerin kaşlarının daha biçimli ve dolgun görünmesine olanak sağlayan bu makyaja ek olarak göz üstüne sürme ya da eyeliner etkisi yaratmaya da olanak sağlıyor.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Avantajları

Bu makyaj uygulaması pek çok kadın için büyük bir zaman kazanımın yanı sıra kozmetik malzemelerinin tüketimi konusunda da avantaj sağlamaktadır. Makyaj yapılmaya vakit bulamayan kadınlar için daima bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olunmasını sağlayan bu uygulama pek çok kadının tercihleri arasında yer almaktadır.

Kalıcı Makyajın Herhangi Bir Zararı Var Mı?

Bu makyaj uygulaması esnasında kullanılan boya ürünleri herhangi kimyasal bir yapıya sahip değillerdir. Bu nedenden dolayı da kişinin vücuduna herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ayrıca uygulama sırasında da acı ve tahriş hissi ortaya çıkmamaktadır.

Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT