1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kale Grup'tan SEKOM'a engelsiz jest
Kale Grup'tan SEKOM'a engelsiz jest

Kale Grup'tan SEKOM'a engelsiz jest

Kale Grup, Sarıyer Belediyesi'ne özel tasarlanmış “engelsiz ulaşım otobüsü” hediye etti.

A+A-

Türkiye’nin önde gelen firmalarından Kale Grup’tan Sarıyer’deki engelli vatandaşların kullanması amacıyla belediyeye özel tasarlanmış “engelsiz ulaşım otobüsü” hediye etti.

Kale Kilit ve Kalıp Sanayi A.Ş tarafından SEKOM’a (Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi) hediye edilen engelsiz ulaşım otobüsü Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde düzenlenen törende tanıtıldı. Engelli ve yakınlarının aynı anda seyahat edebileceği ve teknolojik alt yapısıyla tasarlanıp imal edilen çok kapsamlı otobüs, engelli yurttaşların beğenisini topladı.

kale-engelsiz2-001.jpg

Şükrü Genç; “Çok faydalı olacak”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, el ele tutmakla her türlü engelin aşılacağı inancıyla hareket ettiklerini belirterek, "Herkesi yaşama katmak için dayanışma yapıyoruz. Fuarda beğendiğimiz bu aracın vatandaşımıza çok faydalı olacağına inanıyoruz" dedi.

Sedat Özgür’e teşekkür plaketi

kale-engelsiz1.jpg

Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, sağlık ve eğitimi önceleyen bakış açıları olduğunu kaydederek, "Bu sosyal sorumluluk projesi bize geldikten iki gün sonra aracımız hazırdı. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Törende Sarıyer Belediye Başkanı Genç, Kale Endüstri Holding Başkanı Özgür’e teşekkür plaketi takdim etti. Kale Endüstri Holding'in SEKOM'a bağışladığı engelsiz otobüse vatandaşlar da tam not verdi.

Bu haber toplam 4338 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT