1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kaizen Sertifikasyon (ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgesi)
Kaizen Sertifikasyon (ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgesi)

Kaizen Sertifikasyon (ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgesi)

A+A-

İşletmeler için oldukça önemli olan belge türleri vardır. Bu belge türleri ise genel de alınması gereken ve eğitimlerin iyi verilmesi sonucunda hak kazanılan belgeler olmaktadır. Belge türlerini sizlere açıklayalım.

İlk olarak ISO 9001 belgesinin ne demek olduğunu anlatalım Bu belge bir kuruluş oldukça etkin bir kalite standartlarının şartlarını tamamlar ise bu belgeyi almaya hak kazanır. Bu belge kalite yönetimi standardını tanımlayan bir belgedir. Bu belgeyi alan kuruluş ulusal düzeyde etkin bir yapıya sahip olmaktadır. Eğer ki sizlerde bir kuruluş iseniz ayrıca ulusal bir düzeyde etkin olmak isterseniz eğer ISO 9001 belgesini kesinlikle almalısınız. Biz Kaizen Sertifikasyon firması olarak sizlere bu konuda hizmet vermekteyiz.

Diğer bir belge olan ISO 14001 belgesine geçelim. Bu belge bir çevre yönetim sistemidir. Bir üretim sektöründe belirli bir ürünün ilk aşamasından yani hammaddesinden başlayarak daha sonrasında tüketiciye kadar gelen her aşamada çevresel bazlı etkiler dikkate alınarak gerçekleştirilen sistemli bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım üretim yapacak olan firmaların çevreye zararlarını minimuma indirgemektir. Bu yaklaşım çevreyi düzenlemek ve düzeltmek için kanunlar ve mevzuatlar ile ilgili tanımlı koşullara uymayı şart koşuyor. Firmalar da bu sertifikayı alarak çevresel düzeyi korumak adına bir söz beyan etmiş olacaklardır.

OHSAS 18001 Belgesinin tanımını yapacak olursak eğer; iş güvenliği ve iş sağlığı yönetim sistemidir. Bu yönetim sistemi çalışanların güvenliklerini ve onların sağlık haklarını kapsamaktadır. Bu sertifika ise BSI tarafından yayına alınmış bir sertifikadır. Bu sertifikanın genel amacı ise kuruluşların ya da firmaların para kazanmak ve ya ürün kalitesinden ziyade çalışanının sağlığına ve yapılacak olan işlerin güvenliğine önem vermektedir. Bu tür sertifikaları almak için de bize danışabilirsiniz. Kaizen sertifikasyon olarak siz değerli müşterilerimize bu sertifikaları gerekli araştırmaları yaparak veriyoruz.

Dünyada pek çok ülkede standartların içinde tutulmuş bu sertifikalar oldukça çok önemlidir. Nedeni ise bunların son derece işçi ve iş sağlığının yanında çevre ile alakalı olmasıdır.

Daha detaylı bilgi almak için Kaizen Sertifikasyon web sitesini ziyaret edebilir ya da 0216 442 98 56 telefon numarasından kendine ulaşabilirsiniz.

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT