1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaçak plazaya izin verilecek mi?
Kaçak plazaya izin verilecek mi?

Kaçak plazaya izin verilecek mi?

Şükrü Genç, Kılıçdaroğlu’nu yine kızdıracak! Belediye parsel bazında yeni bir plan tadilatıyla Maslak’taki kaçak bir plazaya izin verme yolunda.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediyelere parsel bazındaki plan tadilatlarından uzak durun uyarısına rağmen, Sarıyer Belediyesi bir türlü uzak durmuyor. Belediye parsel bazında yeni bir plan tadilatıyla kendi sınırları içerisinde kalan Maslak’taki kaçak bir plazaya izin verme yolunda. 
Sarıyer’de gecekondu bölgelerindeki vatandaşlar evlerine çivi bile kaçamazken, Sarıyer Belediyesi kendi sınırları içerisinde kalan bir plazanın kaçak katlarına izin vermek için büyük çaba harcıyor. Geçtiğimiz ayki meclis toplantısında imar komisyonuna havale edilen plan tadilatı içerisinde birçok soru işareti barındırıyor. Pazartesi günü yapılacak olan meclis toplantısının gündemine gelmesi beklenen madde geçtiği takdirde, Mirgün Mahallesi, 48 pafta, 154 ada 99 parselde bulunan plazanın 1/1000 ölçekli plan tadilatıyla kaçak olan katları yasal statüye kavuşturulmuş olacak.

Birçok meclis üyesi karşı
CHP’li bazı meclis üyeleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP’li belediyelere “Parsel bazında plan tadilatı yapmayın” uyarısına göre hareket edeceği öğrenilirken, daha önce Eczacıbaşı projesinde olduğu gibi parsel bazındaki plan tadilatlarına karşı çıkan meclis üyelerinin tavrı ise merak ediliyor.

CHP’liler plan tadilatlarından rahatsız
Sarıyer Manşet’e konuşan bazı CHP’liler “Belediye kişilerin çıkarlarına göre iş yapmamalı. Parsel bazındaki plan tadilatlarının kamuya bir faydası yok. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da CHP’li belediyeleri bu konuda uyarmıştı. Şaibelere yol açabilecek parsel bazındaki plan değişikliklerine uzak durmalarını istemişti. Sarıyer Belediyesi de partinin politikasına göre hareket edilmelidir” diye konuştular.

Kaçak plazayla ilgili tüm detaylar yine Sarıyer Manşet’te olacak bizi takip edin…

Bu haber toplam 640 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum