1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaçak Plaza meclisten geçti
Kaçak Plaza meclisten geçti

Kaçak Plaza meclisten geçti

Şaibeli iddiaların döndüğü Maslak’taki 20 yıllık kaçak plaza ile ilgili palan tadilatı Sarıyer Belediye Meclisi’nden oy çokluğu ile geçti. Ret oyu kullanan Bağımsız Meclis Üyesi Muzaffer Abdaloğlu meclis çıkışında saldırıya uğradı.

A+A-

Geçtiğimiz Pazartesi günü hareketli geçen grup toplantılarının ardından, çoğunluk sağlanamadığı için toplanamayan ve ertelenen Sarıyer Belediye Meclisi bugün toplandı. Kaçak plazanın yasallaştırılmasına tepki gösteren bazı CHP’li meclis üyeleri toplantıya gelmedi. AK Parti ve MHP Grupları ile Bağımsız Meclis Üyesi Muzaffer Abdaloğlu’nun ret oyu verdikleri plan değişikliği oy çokluğu ile meclisten geçti. Meclis toplantısının başında bir hayli gergin olduğu gözlenen Belediye Başkanı Şükrü Genç, kararın geçmesiyle rahat tavırlar sergiledi. Toplantıya gelmeyen CHP’li muhaliflerin neden gelip hayır oyu kullanmadıkları da izleyenler tarafından ayrı bir eleştiri konusu oldu. Toplantıyı eski ilçe Başkanı Serdar Sarıoğlu ve çok sayıdaki CHP’li de takip etti.


İlgili maddeye sıra geldiğinde İmar Komisyonu Başkanı Erdal Sarıgöl raporla ilgili meclise bilgi verdi.  Kararın daha önce İBB’den geçtiğini söyleyen Sarıgöl, Sarıyer’deki AK parti grubunun pazartesi günkü tavrını eleştirdi. AK Parti İmar Komisyonu Üyesi Meral Yalçınkaya rapora şehr koydu.

Fuat Bay: “Şaibeli duyumlardan dolayı meclise girmedik”
İlgili madde ile ilgili meclis kürsüsünden konuşan AK Parti Meclis Üyesi Fuat Bay, “Bu plan tadilatı daha önce geldiğinde değerlendirdik. Ama pazartesi günü geldiğimizde burada çok farklı bir atmosfer vardı. Aldığımız duyumlar ve şaibeler neticesinde bizde toplantıya girmedik. CHP’nin Meclisi toplayacak yeter sayısı varken gördük ki yeterli çoğunluğu sağlayamadı. Bunu takdirlerinize bırakıyorum. Meclis üyesi olarak şaibeli konu hakkında görmediğim için zan altında bırakmak istemem ama benim oyum ret olacaktır” dedi.


CHP kendi meclis üyelerine değer vermiyor
CHP’nin meclis üyelerine karşı tavrını da eleştiren Bay, “Pazartesi günkü fotoğraf neydi biliyor musunuz? CHP grubunun kendi içerisindeki bölünmüşlüğü ve CHP grubunda meclis üyelerine değer verilmediğini gördük. Sadece elini kaldır indir oyunu kullan git mantığı ile meclis üyelerine yaklaşıldığını gördük. Tüm meclis üyeler çok değerli insanlardır. Buradaki demokratik davranışınıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Şükrü Genç’in yandaşları Muzaffer Abdaloğlu’na saldırdı
Mecliste yapılan oylamada ret oyu kullanan Bağımsız Meclis Üyesi Muzaffer Abdaloğlu çıkışta Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yandaşları tarafından saldırıya uğradı.  Meclisten çıkarken Abdaloğlu’nu takip eden bazı kişiler  “Nenden ret oyu veriyorsun” diyerek küfürlü bir şekilde hakaret etmeye başladılar. Abdaloğlu “İnanmadığım hiçbir şeye evet demem “ diye cevap verince saldırının dozu da arttı. Olay yumruk yumruğa dönüşmeden binanın önünde bulunan bazı kişiler araya girerek olayı yatıştırmaya çalıştı.
Olayı öğrenen çok sayıda Sarıyerli ise özgür iradesiyle oyunu kullanan bir meclis üyesine karşı takınılan bu tavrı kınadı.

Bu haber toplam 553 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum