KABAN

KABAN

A+A-

Kaşe mantoları kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk husus, boy ölçüleridir. Kaşe mantoların kesimi genelde uzun olacaktır. Ancak doğru olan boy ölçüleri çok daha farklıdır. Bu boyları sıralamak gerekirse eğer, kalça kısmınızın iki karış aşağısında, dizinizin hizasında ya da ayak bileğinize yakın olan bir boy uzunluğunda olması gerekir. Ayrıca kabanın altından giyebileceğiniz ceket ya da elbiselerin de kesinlikle gözükmemesi gerekir. Bu nedenle içinize giydiğiniz ceketinizin mantonuzun boyundan daha kısa olmamasına özen göstermelisiniz.

Diz hizanızda olan bir etek ya da elbise giyecekseniz eğer, diz hizanızda olan ya da daha uzun olan modelleri tercih etmeniz gerekir. Kaşe model mantoların kullanımlarındaki önemli bir diğer konu da renk konusudur. Kaban modelinizin rengini her daim gardırobunuzda yer alan neredeyse bütün kıyafetlerinizle uyum sağlayabilecek bir renk tonunda olmasına özen göstermeniz gerekir.

Kış aylarında genelde bu renkler; gri, siyah ya da açık ve koyu kahve tonlarından ibarettir. Kaşe modellerde talep gören bu renk tonlarının yanı sıra kış aylarına rağmen renkli giyinmeyi tercih eden kişiler için asker yeşili ya da koyu mürdüm renk tonları da mevcut haldedir. Sizler de kendi tarzınıza uygun olan seçenekleri http://www.zemingiyim.com/kadin-kaban-modelleri web adresi içerisinde bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Günümüz modasında pek çok markanın desenli kaşe modelleri de mevcut haldedir. Sizler de bu seçenekleri kendi kıstaslarınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz.

Bu haber toplam 1373 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT