1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İzmir’den Seramik Takviyeli Döküm Atağı
İzmir’den Seramik Takviyeli Döküm Atağı

İzmir’den Seramik Takviyeli Döküm Atağı

A+A-

Döküm sektörünün köklü firmalarından İzmir merkezli Işık Çelik Döküm Ltd.Şti. birçok fabrikada, madenlerde, iş makinalarında, asma köprülerde, barajlarda, raylı sistemlerde kullanılan aşınmaya dayanıklı sfero, pik çelik döküm malzemeler üretmektedir.

Özellikle, aşınmanın yüksek düzeyde olduğu iş makinalarında, kırıcılarda, maden ocaklarında kısacası ağır iş olan her yerde Işık Çelik Döküm malzemeleri sıklıkla kullanılmaktadır. İzmir merkezli, fabrikası dökümcüler sitesinde yer alan firma, şimdi de gelişmiş ar-ge bölümünün uzun süredir üzerinde çalıştığı seramik takviyeli döküm konusunda ilklere imza atmaktadır.

Seramik takviyeli döküm birçok alanda kullanılıyor. Sanayi, çimento fabrikalarda, iş makineleri, kırma ve eleme tesisleri, maden ocakları, hes ve rüzgar tribünleri, özellikle aşınma ve ısıya dayanıklı malzemeye ihtiyaç olan her alanda seramik takviyeli döküm kullanılabiliyor. Standart sfero, pik, çelik dökümlerden daha dayanıklı olduğu tespit edilen bu malzeme ile dökümcülükte yeni bir çığır açıldı denilebilir.

Yüksek ihracat oranı, kaliteli ve sürekli üretim standartları, ar-ge ve test labaratuvarları ile yarım asırdır çelik döküm sektöründe yer alan firma bu yeni açılımıyla da ülkeye daha çok istihdam, yüksek standartlarda iş ve işçilik  konularında iddialı görünüyor.

Bu haber toplam 1186 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT