1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İZİNDEN DÖNEN MÜDÜRÜ KAPTANOĞLU GÖREVDEN ALDI!
İZİNDEN DÖNEN MÜDÜRÜ KAPTANOĞLU GÖREVDEN ALDI!

İZİNDEN DÖNEN MÜDÜRÜ KAPTANOĞLU GÖREVDEN ALDI!

Sarıyer Belediyesi'nin Hesap İşleri Müdürü Metin Günseren, bu kez Başkanvekili Hayati Kaptanoğlu’nun imzasıyla görevden alındı.

A+A-

  
Geçtiğimiz günlerde, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in talimatıyla Belediye Başkan Yardımcısı Gülperi Özdemir ile Hesap İşleri Müdürü Metin Günseren güvenlik görevlileri tarafından belediye binasına alınmamış ve zorunlu olarak izne ayrılmışlardı. Günseren ‘in izni bitip görevine geri dönünce belediye yönetiminde hesaplar yeniden karıştı. Şehir dışındayken Günseren ‘in görevine geri döndüğünü öğrenen Şükrü Genç, bu kez yerine vekil olarak bıraktığı Hayati Kaptanoğlu’na görevden aldırttı.


Genç talimat verdi Kaptanoğlu 1 saat sonra görevden aldı
Pazartesi günü Hesap İşleri Müdürü Metin Günseren ’in izni bitince görevine geri döndü. Şehir dışındayken durumu öğrenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yerine vekil olarak bıraktığı Hayati Kaptanoğlu’nu arayarak Günseren’i göreven alması için talimat verdi. Genç’in talimatı üzerine Kaptanoğlu apar topar Günseren ‘i görevden alarak yerine Gelirler Müdürü Sevim Koç’u atadı. Kaptanoğlu’nun bu hareketi gerek belediye içinde, gerekse CHP’liler tarafından tepki topladı. Sarıyer Manşete konuşan belediye yetkilileri; “Hayati Kaptanoğlu ne yazık ki Şükrü Genç’in hatalarına alet oluyor. Genç’in atamadığı imzaları çatı katındaki dört metrekarelik odada vekil olarak bırakılan Kaptanoğlu atıyor. Sarıyer’e mal olmuş bir insanın bu hareketlerini üzülerek izliyoruz” dediler.


Görevden almaları müteahhit mi istiyor?
Vekâleten hesap işleri müdürlüğü ve muhasebe yetkilisi olarak atanan Sevim Koç’un mali müşavirlik belgesinin olmadığı bu yüzden atamanın da yasal olmadığı belirtilirken,  bu görevden almalarla ilgili de Sarıyer Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ihalelerini alan Ali Yavuz’un Şükrü Genç üzerinde baskı kurduğu ileri sürülüyor. Daha öncede belediyedeki birçok müdür ile başkan yardımcısının Ali Yavuz’un isteği üzerine değiştirildiği iddialar arasındaydı. 
Yıllardır kadrolu olarak belediyenin Hesap İşleri Müdürlüğü’nü yürüten ve Kaptanoğlu’nun imzasıyla danışmanlığa atanan Günseren’i görevine dönmek için dava açacağı öğrenildi.


Unutmayın Sarıyer Manşet yazıyorsa doğrudur…
Metin Günseren ile Gülperi Özdemir'in belediyede içeri alınmadıklarını ilk kez Sarıyer Manşet Gazetesi gündeme getirmiş, belediye kanadı yandaş gazeteleri kanalıyla haberimizi yalanlamıştı. Bugün belediyede yaşanan bu gelişme Sarıyer Manşetin yaptığı haberlerin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Sarıyer Manşeti takip edin en doğru haberi ilk siz okuyun…
 

Bu haber toplam 7419 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

7 Yorum