1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstinye’de belediyeye park tepkisi
İstinye’de belediyeye park tepkisi

İstinye’de belediyeye park tepkisi

Sarıyer Belediyesi’nin İstinye’de bulunan İbni Sina Parkı’nı aylık 7 Bin TL’ye kirayla işletmeye açması mahallelilerin tepkisini çekti.

A+A-

Sarıyer Belediyesi İstinye’deki İbni Sina Parkını aylık 7 bin TL’ye kiraya verdi. İhaleyi alan firma çocuk oyun gruplarını ve parktaki ağaçları sökerek yerine halı saha yapmak için çalışma başlattı. İhaleden habersiz olan mahalle halkı çalışmaları görünce, mahalledeki tek çocuk parkının ücretli halı sahaya çevrilmesine tepki gösterdiler. Toplanan bir grup mahalleli kadın parka gelerek çalışmayı engellemek için eylem yaptı. Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdür Yardımcısı Sema Hür ve Besim Şişman’a şikâyetlerini ileten kadınlar çalışmaların durdurulmasını istediler. Kadınların tepkisi üzerine Sema Hür, yetkililerle görüşüleceği için çalışmalara bir gün ara vereceklerini söyledi. Kadınlar toplanıp belediyeye yürüme kararı aldı.

ibnisinaiceri_233331909.jpg

“Rant için elimizden alınıyor”
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e giderek tepkilerini ileteceklerini söyleyen mahalleli kadınlar, “Biz bu parktan çok menunduk. Çocuklarımızın mahallede oyun oynayabilecekleri tek yerdi. Bizde parkın yeşil alanından faydalanıyor ve yürüyüş yapıyorduk. Ancak birileri buradan rant sağlayacak diye burası elimizden alınıyor. Çocuk parkı söküldü. Ağaçlar söküldü. Hiçbir bilgimiz olmadan halı saha yapılması için kiraya verilmiş. Çocuklarımız parayla mı burada oynayacaklar. Böyle şey olur mu? Halı saha yapmak için başka yer kalmadı mı? Buradaki çalışmalara kesinlikle izin vermeyeceğiz” diye konuştular.

 

Bu haber toplam 1119 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum