1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstinye Tersane'de 19 Mayıs coşkusu
İstinye Tersane'de 19 Mayıs coşkusu

İstinye Tersane'de 19 Mayıs coşkusu

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de büyük bir heyecan ve coşkuya sahne oldu.

A+A-

Sarıyerliler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı İlyas Yalçıntaş, Betül Demir ve Şevket Çoruh’la kutladı.

Cumhuriyet'e giden yolun başlangıcı, Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı olarak kabul edilen milli mücadelenin 100. yılı Sarıyer’de büyük bir coşkuyla kutlandı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği fener alayında binlerce kişi Türk Bayrakları ve meşalelerle İstinye’deki tersane alanına yürüdü. Yürüyüş boyunca “Her şey çok güzel olacak” , “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atan kalabalık İzmir Marşı ile tersane alanına girdi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç burada kutlamalara katılan vatandaşlara selamlama konuşması yaptı.

fener-alayi.jpg

İSTİNYE’DE BÜYÜK COŞKU 

Sarıyer Belediyesi, İstinye Tersane alanında düzenlediği gecede oyuncu Şevket Çoruh, şarkıcı Betül Demir ve İlyas Yalçıntaş'ı Sarıyerlilerle buluşturdu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı özel gecesinde ilk olarak sahneye çıkan oyuncu Şevket Çoruh, mini söyleşisi sonrasında Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okurken, alanı dolduran binlerce Sarıyerli kendisine büyük bir coşku ile eşlik etti. Gecede sahne alan Türk Pop Müziği'nin sevilen isimleri Betül Demir ve İlyas Yalçıntaş, şarkıları ile dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı.

sukru-genc-005.jpg

MARŞLAR HEP BİR AĞIZDAN SÖYLENDİ

Kutlamalara katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de elindeki bayrakla sahneye çıkarak büyük coşkuya ortak oldu. Yüreklerinde milli mücadele ruhu ve büyük bir heyecanla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlandığı geceyi izlemeye gelen binlerce Sarıyerli, hep bir ağızdan 10.Yıl ve İzmir marşlarını söyledi.

sevim-yalinkilic.jpg

tersane-ic1.jpg

tersane-ic2.jpg

tersane-ic3.jpg

tersane-ic4.jpg

tersane-ic5.jpg

tersane-ic6.jpg

tersane-ic7.jpg

Bu haber toplam 2362 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT