1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşte Şükrü Genç’in referansları
İşte Şükrü Genç’in referansları

İşte Şükrü Genç’in referansları

İşte Sarıyer yerel basınını yok sayan Belediye Başkanı Şükrü Genç’in referansları!

A+A-

Seçilmeden önce “Sarıyer’i yerel basınla birlikte yöneteceğim” diyen Belediye Başkanı Şükrü Genç, eleştiriye gelemiyor. Bulunduğu her ortamda kendisini eleştiren yerel basın hakkında ağza alınmayacak sözler sarf eden Genç, bu tavrını belediyenin resmi internet sitesinde de ortaya koydu. Hem habercilik, hem kalite, hem de tiraj açısından ilçedeki gazetelerin çeyreği olamayan bazı gazeteleri kendisine referans gösterdi.

İstanbul’daki diğer ilçeler Sarıyer yerel basınını kendisine örnek alırken, Sarıyer Belediyesi’nin, resmi internet sitesinde yer alan “Basında Biz” başlıklı sayfasında Sarıyer’de yayın yapan yayın organlarından hiçbirinin yer almaması şaşkınlık yarattı… Ne var ki diğer sayfaların tamamı Sarıyer’le ilgili bilgi, belge ve dokümanlardan oluşurken, basın sayfasında Sarıyer’e dair tek bir emare yok. Başka bir deyişle Sarıyer’de yayın yapmış olan ve halen yayın hayatına devam eden 5 yerel gazete, tamamen yok sayılmış.

Sarıyerlilerin adını bilmediği gazeteler var, Sarıyer basını yok!
Ulusal basın kuruluşlarında yer alan haberlerin yanı sıra, süreli ve yerel ayın yapan Hürses, Anayurt, Dokuz Sütun, İstiklal, Giresun, Quality, Son Saat gibi, pek çok Sarıyerlinin ismini bile duymadığı gazetelere yer verilen konu başlığında, Sarıyer gündemine yön veren ve belediye faaliyetlerini birinci dereceden duyması gereken Sarıyer halkına duyuran yerel basına yer verilmemiş.

İşte Şükrü Genç’in referansı!
Son olarak özellikle CHP'li Belediyelerden aldığı destekle yayın hayatına devam eden Kent Yaşam Gazetesi'nin Sarıyer Belediyesinin faaliyeti olan SKEP'den övgüyle bahsettiği yazısı sadece "Basında Biz" sayfasında değil, sitenin manşetinde de haber olarak da yer aldı. 

Belediyenin sitesinde hemşericilik!
Dahası; internet medyasında yer alan haberlerin yayınlandığı bölümde ise sadece Giresun’da yerel yayın yapan Giresun Dergisine yer verilmiş. Sarıyer haberleri yapan pek çok Sarıyerli internet sitesi olduğu halde, Sarıyer Belediyesi'nin internet sitesinde Başkan Şükrü Genç’in Giresunlu hemşerileriyle olan programını ve onları Sarıyer Belediyesinde ağırlamasının haber yapıldığı Giresun Dergisi’ne yer verilmesi, bu kadarına da pes dedirtti.

Sarıyer Belediyesinin en üst düzey ismi olan Belediye Başkanına soruyoruz: Sarıyer gündemine ışık tutan, faaliyetlerinizi, doğrularınızı ve yanlışlarınızı birinci dereceden muhatabız olması gereken (fakat öyle olmadığı belli olan) Sarıyer halkına duyuran Sarıyer yerel basınını yok saymanızın nedeni görmezden gelmek mi? Adam yerine koymamak mı? Ya da en iyi ihtimalle basın birimlerinizin ve danışmanlarınızın sizi yanlış ya da eksik yönlendirmesi mi?

Sarıyer mülki amirlerini ve belediyenin ait olduğu CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı da; Sarıyer Belediyesinin Sarıyer basınına karşı aldığı bu anlamsız tavır karşısında, dikkat çekmeye davet ediyoruz…

Sarıyer Manşet Gazetesi olarak ilçenin sesi kulağı olan bu gazetelere karşı takınılan bu tavrı kınıyoruz.

Bu haber toplam 679 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT