1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İşte Şükrü Genç'in liste planı!
İşte Şükrü Gençin liste planı!

İşte Şükrü Genç'in liste planı!

CHP’de gündem meclis üyelikleri için 2 Şubat’ta yapılacak olan eğilim yoklamasında kilitlendi. Şimdiden çıkan listeler ise kulisleri iyice hareketlendirdi.

A+A-

CHP Genel Merkezi kararıyla meclis üyelikleri için Sarıyer’de 2 Şubat’ta yapılacak olan eğilim yoklaması, hem örgüt hem de başkan adayı için de büyük bir önem taşıyor. Meclis üyesi aday adayları seçime girecek listelere girebilmek için yoğun kulis çalışmalarını sürdürürken, hazırlanan listeler üzerinde ise çeşitli hesaplar yapılıyor. 

Eğilim yoklamasından çıkamayacağını düşünen birçok kişi ise seçime girmemek için dilekçe verdi. Dilekçe verenler arasında mevcut meclis üyelerinin yoğunlukta olması ise dikkat çekti.

 

Şükrü Genç’in liste oyunu!

Geride bıraktığı 5 yıl içerisinde partililere karşı tavrıyla örgüt tarafından istenmeyen adam haline gelen Şükrü Genç, kendi adamlarını seçtirmek için farklı bir yol arıyor.

CHP kulislerine göre; Şükrü Genç, ortak isimlerin bulunduğu iki liste ile istediği kişileri seçtirmeye çalışacak. İddialara göre; Asalettin Aslanoğlu ile belediyenin en büyük ihalelerini alan Ali Yavuz iki ayrı liste çıkartacak. Tamamen karşıtmış gibi görünen bu iki listede aslında tam tersine birçok isim aynı olacak. Aynı masada hazırlanan bu iki listenin ise Şükrü Genç’le bir bağlantısının olmadığı savunulacak. Oy kullanacak olan üyeler bu oyunu yerse, listelerdeki ortak isimler yani “Şükrü Genç’in adamları” eğilim yoklamasında seçilmiş olacak.  
 

Söz verilen kişiler ne olacak!

CHP’de eğilim yoklamasının gündeme gelmesiyle, Şükrü Genç’in, “Aday olursam seni kontenjandan listeme alacağım” diye söz verdiği yirminin üzerinde kişinin daha olduğu ortaya çıktı.
 
Çoğunluğunun partili bile olmadığı bu kişiler ise eğilim yoklamasına sıcak bakmıyor. Ayrıca Genç’in aday olmaları için gönderdiği 50’ye yakın isim de CHP İlçe Başkanlığı'na başvuru yaptığı biliniyor.
Bu haber toplam 6210 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum