1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşte iddiaların SES KAYDI
İşte iddiaların SES KAYDI

İşte iddiaların SES KAYDI

'CHP’de şok ses kaydı' haberimizle ilgili iddia sahibi Mahmut Yalçın’ın konuyla ilgili anlattıklarını aynen olduğu gibi yayınlıyoruz.

A+A-

Sarıyer Manşet Gazetesi olarak ilkeli duruşumuzu bozmadan belgeye dayanan haberlerimizle, taraf olmadan habercilik yapıyor ve yapmaya da devam
edeceğiz.

Dün internet sitemizde yer alan “CHP’de şok ses kaydı” başlıklı haberimizin sadece bu ses kaydını dinleyenlerin iddialarından ibaret olmadığını belirtiyor ve gerçek iddia sahibi Mahmut Yalçın’ın konuyla ilgili anlattıklarını aynen olduğu gibi yayınlıyoruz.


İşte Mahmut Yalçın’ın anlattıkları
Şükrü Genç’in adaylığından itibaren ilçe teşkilatı her zaman tersti. Seçim döneminden itibaren aralarında bir zıtlık vardı. Bahçeköy olayı yaşandıktan sonra ben savcılığa suç duyurusunda bulundum. Suç duyurusundan sonra şu anki ilçe yöneticilerinden İbrahim Arda benimle görüşmek istedi. Arda ile bir araya geldim. Beni kendi içine düştüğüm durumla ilgili haklı bulduğunu, bu insanların bu tür olayları yapabileceğini ve beni savunmak için de İlçe Başkanı’nın benimle görüşmek istediğini söyledi. Görüşme yeri olarak da İbrahim Arda’nın iş yerine İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu ve Avukat Necati Yıldırım ile birlikte geldiler. İlçe Başkanı bana belediye başkanının kendilerine zıt olduğunu söyledi ve anlaşamadıklarını itiraf etti.

Serdar Sarıoğlu bana Sarıyer’de 15 yıllık bir çalışmanın sonunda seçim kazanıldığını ama bu tür olaylarla partinin yıpratıldığından dolayı üzgün olduğunu söyledi. Bu olayın partiye herhangi bir şekilde mal olmadan, şahıslar boyutunda kalarak zararsız bir şekilde bu durumu nasıl atlatırızı düşündüğünü söyledi. Düştüğüm durumdan beni kurtaracağını sözünü verdi. Ben de başkana beni nasıl kurtaracağını sorduğumda, Deniz Baykal ile çok samimi olduğunu, randevu alacağına, bu yaşanılan rüşvet olaylarını anlatıldığı bir ses kaydı istedi. İbrahim Arda’da anlattıklarımı telefonu aracılığıyla ses kaydına aldı. Savcılığa suç duyurusunda bulunduğumun resmi kanıtı olarak belge fotokopisini kendilerine verdim. O da Ankara’ya Deniz Baykal’a götürüp bu olayı izah edeceğini, Şükrü Genç’in ve Yılmaz Tank’ın gerekirse partiden ihraç edilmesini isteyeceğini CHP’ye zarar vermemeleri gerektiğini söyledi.

Sonrasında kaydetmiş oldukları ses kaydının Şükrü Genç’e dinletildiğini, bir taraftan zıtız derken bir diğer yandan belediye başkan yardımcıları ile ortak hareket ettiklerini öğrenince ben tekrar ikinci bir görüşmeyi kabul etmedim. Ayrıca benden İlçe yöneticisi olan Avukat Necati Yıldırım’a vekalet vermemi istemişlerdi. Savcılığa verdiğim inşaat fotoğraflarının birer nüshasını, benim hakkımda şahitlik yapacak kişilerin isimlerini istediler. Çünkü savcılık dosyaya gizlilik ibaresi koymuşlardı. Benim dışımda dosyaya ulaşma şansları olmadıkları için benden vekâlet istiyorlardı, ben de kabul etmedim. Serdar Sarıoğlu, bu olayda geçen herkesin isimlerini partiden ihraç ettikleri zaman CHP’nin adını kurtarmış olacaklarını düşünüyordu. Ama ben bu evrakları kendilerine teslim etmedim. İnanmadım, güvenmedim. Sonuçta ben haklı olduğum bir olay var. Benle birlikte hareket edeceklerine inanmadım. Belediye Başkanı ile bir araya geldiklerinde ortak bir yol bulabileceğine inandım. Ortada ezilen kişi yine ben olabilirdim. Bundan dolayı vekâlet vermedim.

Serdar Sarıoğlu, “İddialar doğru değil”
Telefonla iddiaları sorduğumuz CHP Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, iddia edildiği gibi bir ses kaydının olmadığını söyledi. Mahmut Yalçın’ın kendisiyle görüştüğünü ancak ortada böyle bir ses kaydının ve vekâletin olmadığını belirterek, "Ben hayatımda komplo nedir bilmem, aklımızın ucundan bile geçmez. Bu olay kesinlikle yalandır, ortada bir kaset ya da vekâlet verme olayı yoktur” dedi.
Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT