1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İstanbul’da Ev Nasıl Alabilirim?
İstanbul’da Ev Nasıl Alabilirim?

İstanbul’da Ev Nasıl Alabilirim?

İstanbul’da Ev Nasıl Alabilirim?

A+A-

 

Hem yatırımcılar hem de büyülü bir şehirde oturmak isteyenler için İstanbul çok doğru bir seçimdir.   Sonuçta, Türkiye'nin en büyük şehri ve tarihin de en eski şehirlerinden biridir. İstanbul’da şeçim yapabileceğiniz 39 hareketli ilçe ve binlerce daire, villa ve satılık ticari birimden oluşan önemli bir emlak portföyü mevcut.

İstanbul’da Ev Nasıl Alabilirim sorusu düşük fiyatlı stüdyo dairelerden Türkiye'nin en pahalı evleri olan lüks konaklara kadar, İstanbul emlak piyasasının hızlı hareketleri yeni gelenleri şehre karıştırabilir.

İstanbul'un emlak satın almak için en iyi semti hangisidir?

Bu sorunu yanıtı herkese göre değişir. Satın alma nedeninizden bütçenize, yaşam tarzınızdan yaşam tercihinize birçok kriter var. En seçkin bölgeler arasında Galata, Beyoğlu, Taksim, Fatih, Beşiktaş, Avrupa yakasında Sultanahmet ve Asya yakasında Kadıköy ve Üsküdar bulunmaktadır.

Bu semtler hem yeni hem de eski İstanbul'un kalbi, turizmin, gece hayatının ve alışverişin merkezidir. Merkez ilçeler olarak metrekare başına fiyatlar daha yüksektir. Metrekare başına en düşük fiyatlar gelişmekte olan Beylikdüzü, Küçükçekmece ve Bakırköy gibi mahallelerdir, ancak sermaye arzı arayan alıcıların uzun vadede tercih edebileceği konutlar bulunur, çünkü arz olduğundan yakında değerlenecektir.  .

İş bölgesi olan Maslak, şehirde çalışan ve yaşayan alıcıları cezbederken, yakınlardaki Şişli ve Nişantaşı lüks semtlerdir.

İstanbul’da Ev Nasıl Alabilirim?

Bunun için öncelikle satın almak istediğiniz yerleşim yerinden ve sebeplerinizden emin olmanız gerekiyor.  Bütçenizi değerlendirin. Satın alma nedenlerini ve yaşam tarzınıza göre tercihlerinizi, örneğin çalışan veya genç bir aileniz varsa bunları değerlendirin.

Sonrasında ister banka kredisi ile faizli ya da faizsiz ödeme sistemlerini değerlendirerek evinize kavuşabilirsiniz.  Ev satın almak istiyorsanız aylık gelirinizden ne kadar tasarruf edebileceğinizi bilmelisiniz.  En az 400 Türk lirası tasarruf edebiliyorsanız rahatlıkla ev sahibi olabilirsiniz. 

İstanbul’da Ev Nasıl Alabilirim? Hangi Şartlar Gereklidir?

Şüphesiz Avrupa kıtasında en cazip şehirlerden biri İstanbul’dur.  Sadece tarihi ve geçmişi ile değil yeni Kanal Projesi gibi mega oluşumlar sayesinde her geçen gün değer kazanmaktadır.

İstanbul’da faizsiz, vade farksız ve üstelik 400 Türk lirasından başlayan taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz.  Bunun için sadece 18 yaşını bitirmiş olmanız ve gelir beyan etmeniz gerekmektedir.  Sonrasında faizsiz ev edindirme sistemi şirketi ile irtibata geçmeniz yeterlidir.  O sizi en iyi şekilde yönlendirecektir. 

Kaynak: https://istanbuldabirevimolsun.com/istanbulda-ev-almanin-kolay-yolu/

Bu haber toplam 336 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT