1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. ISO 22000 Standartları Belgesi
ISO 22000 Standartları Belgesi

ISO 22000 Standartları Belgesi

A+A-

ISO 22000 Belgesi, uluslararası gıda örgütü tarafından belirlenen gıda ve gıda ürünleri güvenliği standartlarını sağlayan firmalara verilen belgedir. ISO 22000 belgesi gıdanın amaçlanan kullanıma uygun olarak üretilmesi, paketlenmesi ve son tüketiciye ulaşana kadar geçen sürede yapılması gerekenlerin belirlendiği uluslararası bir gıda güvenliği standardıdır. Üretilen gıdaların tüketildiğinde tüketiciye zarar vermesinin engellenmesi amacıyla geliştirilen bu standartlar sayesinde tüketiciye sağlıklı ve besleyici gıdaların ulaştırılması amaçlanmıştır.

ISO 22000 Belgesi Hangi Firmalara Verilmektedir?

Eskiden ISO 22000 belgesi sadece gıda üretimi yapan firmaların alması zorunlu olan bir belgeydi. Ancak artık gıda üretimi kadar üretime gelene kadar geçen süre ve üretim sonrasının da önemli olması sebebiyle gıda sektöründe yer alan tüm firmalar bu belgeyi alabilmektedir. Iso 22000 Gıda Güvenliği belgesini yem üreticileri, birincil gıda üreticileri, gıda işleyenler, taşıma ve depolama operatörleri, taşeron firmalar, perakende gıda satış yerleri ve gıda servisleri (ekipman üreticileri, ambalaj materyali, temizlik ajanları, katkı ve bileşen üreticileri gibi ilgili kuruluşlar dahil) gıda sektörü üretim zincirinde yer alan ve çalışan sayısı ne olursa olsun tüm firmalar tarafından alınabilmektedir.

ISO 22000 Belgesi Almak Neden Önemlidir?

Yapılan uluslararası araştırmalar ile tüketiciler artık bir firmanın ürünlerini almadan önce üretim aşamalarını, satış ve depolama standartlarını hatta taşıma süreçlerini bile takip ederek alamaya dikkat etmektedirler. Özellikle 2020 yılında tüm Dünya'da baş gösteren pandemi süreci ile gıdaların üretim ve tüketiciye ulaştırılma süreci çok tartışılmış ve tüketiciler tarafından ISO 22000 standartları belgesine sahip firmaların tercih edilme oranı artmıştır. Bir çok ülke gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalara bu belgeyi alma zorunluluğu getirilmiştir.

ISO 22000 belgesi alarak sizlerde firmanızın prestijini yükseltebilir müşterilerin güvenini kolayca kazanabilirsiniz.

ISO 22000 Belgesi Nasıl Alınır?

Iso 22000 belgesi ve diğer ISO standartları ile ilgili belgeler ülkemizde TÜRKAK tarafından yapılan denetlemeler sonucunda verilmektedir. Yapılan iç ve dış denetimler sonucu oluşturulan rapor ile bu belgeyi alabilirsiniz. TÜRKAK denetlemelerinde sorun yaşamamak ve maddi kayıplar yaşamadan bu süreci hızlı bir şekilde bitirmek istiyorsanız eğer TOEM Group firması ile çalışmalısınız. Toem group uzman kadrosu ile firmanızı denetlemelere hazırlamakta ve sizin adınıza tüm süreçleri takip etmektedir. Firmaya info@isobelgesifiyati.com mail adresinden veya 0850 755 90 55 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bu haber toplam 169 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT