1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İşletmeniz için Çay Kazanı Seçimi Nasıl Olmalıdır?
İşletmeniz için Çay Kazanı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İşletmeniz için Çay Kazanı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

A+A-

Girişimcileri yakından ilgilendiren çay kazanı seçimi konusunu yakından ele alıyoruz. İşletmenizde çay servisi yapmayı planlıyorsunuz ancak çay kazanı satın alma konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, haberimizin devamını okuyabilirsiniz. Bilindiği gibi farklı türden işletmelerde ihtiyaç duyulan önemli mutfak ekipmanlarından birisi çay kazanıdır. Çay kazanı modelleri arasında tercih yaparken, bu kazanı hangi koşullarda, ne kadar sıklıkta kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle, online mutfak gibi siteler üzerinden işletmeniz için en uygun kapasite ve verimliliğe sahip çay kazanı modelini daha doğru bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Hangi Çay Kazanı Modeli?

Öncelikli olarak çay makinesi modelleri yakından genel hatlarıyla incelemelisiniz. Bu modellerin hepsinin amacı pratik bir şekilde toplu çay servisi yapabilmenize olanak sağlamasıdır. Fakat kapasiteleri, işlevsellikleri ve tasarımları farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar doğrultusunda çay makinesi fiyatları da farklılık gösteriyor. Çay kazanı fiyatları ile ilgili bir genelleme yapacak olursak; demlik sayısının fazla olması, litre hacmi artması durumunda fiyatın da orantılı olarak arttığını söylemeliyiz. Bunun dışında marka, elektrikli yada tüplü olması gibi etkenler de fiyatı yakından etkiliyor. Dolayısıyla uygun fiyatlı çay kazanı arayan girişimci ve işletme sahipleri; demlik sayısı daha az, litre hacmi daha düşük, tasarımı daha sade modellere yönelmek durumundadır. Bu aşamada üzerinde durulması gereken esas konu ise beklentilerin karşılanmasıdır. Çünkü uygun fiyat ile satın alınan bir çay kazanı modeli, daha düşük kapasite ve özellikleri nedeniyle, oldukça yoğun çay servisinin yapıldığı işletmenizde yetersiz kalabilir. Bu da büyük bir problemdir. Bu nedenle girişimci ve işletme sahiplerini ilk aşamada, günlük çay talebini ortalama olarak göz önünde bulundurarak, modeller arasında tercih yapmalıdır.

Çay Kazanı mı, Elektrikli Semaver mi?

Çay kazanı modelleri için online mutfak sitesini incelediğinizde aynı zamanda elektrikli semaver modelleri de görebilirsiniz. Peki işletmeniz için hangi model daha işlevseldir? Esasında her iki kazan tipinin de çalışma mantığı aynıdır. www.onlinemutfak.net adresinde de görebileceğiniz gibi elektrikli semaver fiyatları çay kazanları fiyatları ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlar olarak karşımıza çıkıyor. Çay kazanı yada elektrikli semaver modelleri arasında tercihi yaparken işletme modelini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Örneğin bu adreste görebileceğiniz çay kazanı modelleri http://www.onlinemutfak.net/Cay-Kazani,LA_9972-2.html daha çok hastane, kantin, kafeterya gibi pek çok türden işletme modeli için uygundur. Çünkü bu kazanlar kısa sürede, toplu servis yapabilmenizi sağlamak için geliştirilmiştir. Aynı anda onlarca bardağı doldurup servis yapmanız çay kazanları ile mümkündür. Fakat bu semaverlerin işlevsiz olduğu anlamına gelmiyor. Elektrikli semaver modelleri özellikle de tasarımları ile ön plana çıkmakta ve çayı uzun süreli demlenerek tüketilmesi için ideal seçeneklerdir. Dolayısıyla temel amacın sadece çay servisi yapmak ile sınırlı olmadığı, kafeterya gibi mekanlarda semaverler hem daha şık duracak hem de işlevsel olacaktır. Sonuç olarak işletmenizdeki çay tüketim ortalamasını baz alarak, doğru bir kazan yada semaver modeli tercih edebilirsiniz. Bunun için modeller arasında inceleme yapın ve günlük tüketim miktarını da hesaba katarak, işletmeniz için en uygun litre kapasitesine sahip aynı zamanda kullanışlı bir çay kazanı yada elektrikli semaver modeli tercih edin. Kaliteli bu modeller uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanıma uygundur. Ayrıca oldukça başarılı tasarım seçeneklerine sahip modelleri de bulabilirsiniz. Bunun için kategoriler arasında göz gezdirmenizi öneriyoruz.

Bu haber toplam 3202 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT