1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Isıtma Sistemleri
Isıtma Sistemleri

Isıtma Sistemleri

Isıtma Sistemleri

A+A-

 

Kapalı alanlarda ısıtma sistemleri çoğu zaman olmazsa olmazdır. Ancak bazen açık bahçeler ve teraslar gibi açık alanlarda da ısıtma sistemlerine ihtiyaç vardır. Özellikle kışların ağır geçtiği şehirlerde hem iç hem de dış mekânların ısıtma sistemleri büyük öneme sahiptir. Ortamlara ısıtma sistemi kurulumu yapılacağı zaman, bulunulan bölgenin iklimsel koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı ısıtma sistemleri, kış şehirlerinde yetersiz kalabilmekte ve ortamların yeterince ısıtılamamasına neden olmaktadır. Ayrıca maliyet ve verimlilik hesabı da bu konuda gözden kaçırılmaması gereken durumlardan biridir. İnternet sitemizde ısıtma sistemleri ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilir, hangi durumlarda hangi ısıtma sistemlerinin tercih edilmesi gerektiği konusunda detayları edinebilirsiniz.

 Açık Alan Isıtma Sistemleri

 Açık alanlardan ısıtma sistemleri denildiği zaman kastedilen şey, evlere dâhil olan açık alanlardır. Teraslar, balkonlar ve kış bahçeleri bu alanlara örnek olarak gösterilebilir. Açık alanların ısıtılması için en çok tercih edilen yöntem karbon filmler ile yapılan ısıtma sistemleridir. Bu sistemde ısı sağlayan karbon filmler alanın zeminine döşenir. Bu filmler, üzerlerine halı serilmesi için uygundur. Ancak istenilmesi durumunda zemin kaplama ya da döşeme yaptırmak da mümkündür. Açık alanlarda kullanılan diğer bir ısıtma sistemi ise yerden kablolu ısıtma sistemidir. Bu sistemden verim alabilmek için yapı inşa edilirken zemin betonuna gömülmesi gereklidir. Açık alan ısıtma sistemleri ürünlerini incelemek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden ayrıca ısıtma sistemleri için kullanılacak malzemelerin toptan satışı da yapılmaktadır.

 Yerden Isıtma Neden Avantajlı?

 Yerden ısıtma sistemleri, klasik kalorifer ya da klima ile ısıtmaya göre daha avantajlıdır. En büyük avantajı, binadan ve diğer dairelerden bağımsız olarak kullanılabilmeleri, istenilen her anda açılıp kapatılabilmeleridir. Bunun yanı sıra yerden ısıtma sistemleri maddi yönden de daha uygundur ve bütçeleri zorlamaz. Ayrıca yerden ısıtma sistemleri zeminin tamamına eşit aralıklarla döşendiği için, ısı alanın her tarafında eşit olarak yayılır. Kalorifer ya da klimalar ise ısıyı alanın tamamına değil, kendisine yakın olan bölgelerden başlayarak yaymaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinin diğer avantajları ile bilgiler internet sitemizde yer almaktadır. En kaliteli hizmeti verebilmek için Isıtmax ailesi olarak yerden ısıtma sistemleri konusunda yılların tecrübesine sahip ekibimizle durmaksızın çalışıyoruz.

Bu haber toplam 1473 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT