1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Isıtıcı Kabloları Yakından Tanıyalım
Isıtıcı Kabloları Yakından Tanıyalım

Isıtıcı Kabloları Yakından Tanıyalım

A+A-

Isıtıcı kablo adı verilen endüstriyel ürünler, geniş bir kullanım alanına sahiptir ve çeşitli alternatifler ile karşımıza çıkar. Konuya biraz daha yakından bakacak olursak ise önemli bilgiler ile karşılaşıyoruz. Rezistans kablo adı ile de anılan ısıtıcı kablolar, endüstriyel anlamda özellikle sıvı, gaz ve viskoz gibi akışkanların donmaya karşı korunması amacı ile kullanılmaktadır. Isı kaybının önlenmesi ile bu tür akışkanlar donmaya karşı korunmuş olur ve oldukça önemli bir işlev yerine getirilir. Bu yüzden de ısıtıcı kablolar endüstriyel anlamda büyük önem taşır. Farklı sektörlerde kullanıldığını gördüğümüz ısıtıcı kabloların çeşitleri ise oldukça farklı özellikler ile karşımıza çıkıyor.

Isıtıcı Kablo Çeşitleri

Isıtıcı kablo denildiğinde aklımıza gelen ısıtma kabiliyeti olan ürünlerin farklı alternatifleri de mevcuttur. Kendini düzenleyen yani kendinden regüleli ısıtıcı kablo, mineral izoleli seri dirençli ısıtıcı kablo, sabit güç rezistans kabloları ve seri dirençli ısıtıcı kablo temel ısıtıcı kablo alternatifleridir. Her biri farklı bir özelliği ile ön plana çıksa da temelde ısıtıcı görevi ile dikkat çekmekte ve geniş bir kullanım alanı ile akıllarda kalmaktadır. Kullanım alanlarına değinmeden önce son olarak şunu da belirtelim ki, ısıtıcı kabloları temin edecek bir profesyonele danışmak, başarılı sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Isıtıcı kabloların alternatifleri basitçe sıraladığımız şekilde olsa da kullanıldığı sektörler oldukça geniş bir çeşitlilik ile dikkatleri çekiyor.

Isıtıcı Kablo Kullanım Alanları

Isıtıcı kabloları, bahsettiğimiz üzere gaz, sıvı ve viskoz gibi akışkanların donmaya karşı korunmasında kullanılırken görüyoruz. Bununla birlikte bu sistemin yol ısıtmada kullanıldığını görüyoruz. Diğer taraftan hamam ısıtmada da aynı malzemeler kullanılmaktadır ve boru ısıtma, tank ve silo ısıtma ile yürüyüş yolu ısıtma da örnek olabilecek bazı kullanım alanlarıdır. Kısacası ısıtıcı kablolar, bahsettiğimiz kullanım alanları ile pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de çokça tercih edilen bir teknolojidir. Form Mühendislik ise bu teknolojiye en güvenli şekilde ulaşmanızı sağlıyor ve sizin için harika bir hizmet sunuyor. Sadece hemen harekete geçmeniz gerekiyor. Kolayca Form Mühendislik yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Isıtıcı kablolar ile ilgili detaylı bilgi almanız işte bu kadar kolay.

Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT