1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşçiler maaş müjdesi bekledi. ama!
İşçiler maaş müjdesi bekledi. ama!

İşçiler maaş müjdesi bekledi. ama!

Şükrü Genç her ay 17 Bin TL kira ücreti ödediği makam aracıyla, 3 aydır maaş alamayan işçilerin bayramını kutlamaya gitti.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç aylık 17 Bin TL’ye kiraladığı 400 Bin TL’lik lüks makam aracı ile yaklaşık 3 aydır doğru dürüst maaşlarını bile alamayan işçilerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nı kutlamaya gitti.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 1 Mayıs İşçi Bayramı sabahında Sarıyer Belediyesi emekçileriyle kahvaltı etti. Ferahevler Şantiyesi İşçi Lokali’nde, yapılan kahvaltının ardından Genç bir de konuşma yaptı. Emek dünyasının sıkıntılı bir dönemden geçtiğini vurgulayan Genç, Türkiye’de de işçi örgütlenmesini ve mücadelesini kırmak için yoğun bir taşeronlaşmanın gerçekleştiğini ve bu durumun işçi hakları açısından son derece olumsuz sonuçlar doğurduğunu belirtti.

İşçiler 3 aydır alamadıkları maaşlarının müjdesini beklerken, Belediye Başkanı Şükrü Genç bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı. Ayrıca memurların sosyal denge ve eğitim yardımı ücretlerinin 2 aydır ödenmediği öğrenildi.
 
Kahvaltının ardından 3 aydır Sarıyer Belediyesi’nden maaşlarını alamadıkları için büyük sıkıntılar çeken emekçiler işlerinin başına geçerken, Şükrü Genç ise aylık 17 Bin TL’ye kiraladığı 400 Bin TL’lik Audi A8’ine binerek oradan ayrıldı. 

isciler1.jpg

Bu haber toplam 5416 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

6 Yorum