1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İŞÇİLER KAZAN KALDIRDI, BELEDİYE KARIŞTI!
İŞÇİLER KAZAN KALDIRDI, BELEDİYE KARIŞTI!

İŞÇİLER KAZAN KALDIRDI, BELEDİYE KARIŞTI!

Sarıyer Belediyesi’nde iki aydır maaşını alamayan işçiler Belediye Başkanı Şükrü Genç’e karşı kazan kaldırdı. İşçiler iş durdurmak için Genç’e bir gün süre verdi.

A+A-

Sabah 6.00’da Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’deki şantiyesinde toplanan yüzlerce işçi Belediye Başkanı Şükrü Genç’e tepki gösterdi. Maaşlarını alamadıkları için zor günler geçiren işçiler iş durdurma başta olmak üzere bazı kararlar aldı.

Buna göre; Evinde interneti olanlar aileleriyle birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP İstanbul İl Başkanlığı’na mail yoluyla Şükrü Genç’i şikayet edecek. Telefonu olan işçilerin eşleri ve çocukları da Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ve belediye başkan yardımcılarını arayarak sıkıntılarını dile getirecek.

Kararların üzerine bazı işçiler belediye yönetimini eleştiri yağmuruna tuttu. Bir işçi, “Her müdürün ve müdür yardımcılarının altında kiralanan arabalar var. Üst yönetim lüks içinde yaşıyor. Başkan maç izlemek için çoluk çocuk Almanya’ya gidiyor. Lüks hayatlarından kısıp maaşlarımızı versinler yazık günah emek veriyoruz” diye tepki gösterince diğer işçiler de destek verdi. Bazı amirlerin işçilere engel olmaya çalışması üzerine ortalık karıştı. Birçok işçi “Ne çektiğimizi siz bilemezsiniz” diyerek bağırmaya başladı. Şantiyeye yakın binalarda oturan vatandaşlar camlara çıkarak çıkan olayları meraklı gözlerle izledi. 

Ayrıca işçiler iş durdurma kararı aldı. Ancak bazı amirlerin araya girmesiyle Belediye Başkanı Şükrü Genç’e bir gün süre verildi. İşçiler Şükrü Genç’i şantiyeye çağırdı. Ancak Genç’in işçilerle görüşüp görüşmeyeceği ise henüz netleşmedi.

Ayrıntıları aktarmaya devam edeceğiz.


Bu haber toplam 4608 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum