1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YASASI
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YASASI

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YASASI

​​​​​​​Bir zamanlar sıkça duyduğumuz, ülke gündeminde büyük yankı uyandıran iş kazalarının önlenmesi, daha güvenli iş ortamlarının oluşabilmesi amacıyla çıkartılmış olan ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği yasası

A+A-

Bir zamanlar sıkça duyduğumuz, ülke gündeminde büyük yankı uyandıran iş kazalarının önlenmesi, daha güvenli iş ortamlarının oluşabilmesi amacıyla çıkartılmış olan ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği yasası ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği” ile işyerlerine bir takım düzenlemeler getirilmiştir.

İŞ GÜVENLİĞİ VE İŞYERİ HEKİMİ HİZMETİ

Belirtilendüzenlemeler gereği tüm işletmeler ve işyerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurulması, 2 ve daha fazla işçi çalıştıran yerlerde sanayi sektöründe olup olmadığına bakılmaksızın işyeri hekimi bulundurulmasızorunlu hale getirilmiştir.

Zorunluluk haline getirilen düzenlemelerin işyerlerinde uygulanıp uygulanmadığına ilişkin denetlemeler bakanlık görevlilerince düzenli aralıklarla yapılmakta ve eksiklikler ile ilgili yaptırımlar uygulanmaktadır. (Burada kastedilen Bakanlık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’dır.)

İSTANBUL OSGB FİRMASI ACAR OSGB

Üretim, pazarlama, işçi gibi bir çok faktörü birlikte değerlendirmek zorunda olan işverenin üzerindeki iş yükünün azaltabilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bazı iş sağlığına yönelik kuruluşlara Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) yetkisi verilmiştir. Bu yetki verilirken çok önemli kriterler uygulanmış, kriterlere uyan kuruluşlara yetkilendirme yapılmıştır. Yetkilendirme verildikten sonra da sıkı denetimlere devam edilmekte, en ufak bir adres değişikliğinde bile kuruluşların yetkilerine son verilmektedir. Bu OSGB kuruluşları, iş ve işlemlerin tek noktadan halledilebilmesini, işyerlerine hekim ve uzman personel hizmeti verilebilmesi gibi önemli hizmetler sağlamaktadırlar.

İstanbul da faaliyet gösteren İstanbul OSGB firması Acar OSGB Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerden başarı ile geçmiş, ilk yetkilendirilen firmalar arasında yer almış, kısa zamanda kalitenin ve iyi hizmetin adresi haline gelmiş bir firma olmayı başarmıştır.

Acar OSGB işyerlerine sadece işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, sağlık personeli gibi hizmetleri sağlamakla kalmamakta, bu personellerin denetimlerini de yaparak en iyi hizmete ulaşmayı sağlamaktadır.

OSGB yetkilendirmeleri ile işyerlerinin kendi bünyelerinde hekim, uzman ya da sağlık personeli barındırma yükümlülüğü ortadan kalktığından hem maddi kazanç sağlanmış, hem de firma tarafından verilen fatura bedelinin gider olarak gösterebilmesi sağlanmıştır.

En iyi hizmeti alabileceğiniz İstanbul OSGB firması Acar OSGB’yewww.acarosgb.com.tr web sitesi üzerinden ulaşmanız mümkündür.

 

Bu haber toplam 881 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT