1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ VE İŞ BANKASI FAİZSİZ KREDİ
İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ VE İŞ BANKASI FAİZSİZ KREDİ

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ VE İŞ BANKASI FAİZSİZ KREDİ

İş bankası konut kredisini; ev, iş yeri, inşaat ve mesken almak için verir. Konut kredisinde belli şartları sağladığınızda ve gerekçeniz kabul görülüp kefil bulduğunuz zaman. İş Bankasından Konut kredisi alma hakkınızı olacaktır

A+A-

 

İş bankası konut kredisini; ev, iş yeri, inşaat ve mesken almak için verir. Konut kredisinde belli şartları sağladığınızda ve gerekçeniz kabul görülüp kefil bulduğunuz zaman. İş Bankasından Konut kredisi alma hakkınızı olacaktır. İş Bankası Konut Kredisi sizlere 120 aya varan vade imkânı sunuyor. Konut kredisinde iş bankasının sizden istediği peşinat miktarı paranın %25’idir. En az bir adet kefiliniz olmak zorunda ve konut sigortanızı da mutlaka yaptırmalısınız. Kredi masrafları; kredi komisyonu ve eksper raporu ile birlikte 2000 lira civarıdır. Kredi başvurusunda konut için gerekenler;  Kat mülkiyeti tapusu, yapı kullanımına dair izin belgesi ve İnşaat ruhsatının birkaç fotokopisi gerekmektedir. Sizden istenilen belgeler ise; Kimlik belgesi 8 pasaport veya ehliyet de kullanılabilir,) bireysel vergi numarası, Adres bilgileri, Telefon bilgileri, meslek ve unvan bilgileri, Öğrenim Durumu, askerlik durumu, maddi varlıklarını bildiren bir belge bunları sağladıktan sonra konut kredisi alabilirsiniz.

İş Bankası Faizsiz Kredi Nedir?

 Bankaların kar zarar oranlarına göre bir çalışma prensibi olduğunu biliriz. Bu yüzden faizsiz krediler de bulunmaktadır. Bunlar; Faizsiz konut kredisi, faizsiz taşıt kredisi, faizsiz ihtiyaç kredisidir. İş bankası faizsiz kredi veren bankalardan biridir. Faizsiz kredi bankaların zarar oranıdır.  İş bankasından faizsiz kredi alabilmek için dilerseniz iş bankasının internet üzerinden bankacılık işlemlerinden başvurabilir dilerseniz de size en yakın iş bankası şubesine uğrayarak bu faizsiz kredilerden yararlanabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce kendi işinizi görecek ihtiyacınızı giderecek kredi tutarını mutlaka hesaplayın. Bunun yanında faizsiz kredi için gerekenler; eğer esnaf ise ve esnaf için faizsiz kredi avantajlarından faydalanacaksa mutlaka esnaf ve sanatkârlar odasına kayıtlı olmalıdır. Eğer genç girişimcilik kampanyasından faydalanacaksa 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Bunlar dışında Kimlik ( Ehliyet veya T.C. pasaportu ), mal bildirimi beyan belgesi, sağlık raporu,  ihtiyacını bildiren yazılı bir beyanname, adres ve telefon bilgileri, medeni durumu gibi belgelerin hepsi faizsiz kredi başvurusunda sizden istenecektir.

Bu haber toplam 444 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT