1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. İOS’un yeni özelliklerinin ardından jailbreak hala mantıklı
İOS’un yeni özelliklerinin ardından jailbreak hala mantıklı

İOS’un yeni özelliklerinin ardından jailbreak hala mantıklı

Yapılan en son güncellemelerle iOS birçok özellik kazandı. Buna rağmen hala telefonunuza jailbreak yaparak kazanabileceğiniz birçok ek özellik var

A+A-

iPhone için Jailbreak Hala Çekici Mi?

Sürekli güncellenen ve yeni özellikler eklenen iOS artık eskiden kullanıcıların jailbreak ile ancak sahip olabildikleri birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Bu, birçok iPhone kullanıcısı için karmaşık işlemlerle uğraşıp ve en önemlisi güvenlikten taviz verip telefonlarını jailbreak’lemeyi artık gereksiz kıldı. Buna rağmen jailbreak işleminin size kazandırabileceği hala birçok ek özellik var.

Jailbreak ile daha çekici bir görünüm

İlginç gelebilir ama birçok kişinin jailbreak işlemine girişme nedeni, telefonunun görünümünü kişiselleştirmek istemesi. Her ne kadar Android işletim sisteminde farklı bir launcher yükleyerek işletim sisteminin görünümünü değiştirebilseniz de, iOS için bu mümkün değil. Jailbreak ile iPhoneunuzun farkı temalar kullanabilir, menülerin görünümünü değiştirebilir, hatta kendi giriş ekranınızı bile tasarlayabilirsiniz.

Kısıtlamasız iPhone deneyimi

Yine Android işletim sisteminden örnek vermek gerekirse; Android’de varsayılan uygulamaları değiştirmek gibi bir seçeneğiniz varken, iOS işletim sisteminde Apple’ın kısıtlamalarına bağlı kalmak zorundasınız. Örnek vermek gerekirse, kısa mesaj almak ve göndermek için iPhone’da Mesajlar uygulamasını kullanmak zorundasınız. İşte bu kısıtlamaları kaldırmak ve tıpkı bir Android kullanıcısı gibi hangi eylem için hangi uygulamayı kullanacağınıza kendiniz karar vermek istiyorsanız, jailbreak sizin için şart.

Uygulamalara ek özellik eklemek

Aslında iOS üzerinde kullandığınız birçok uygulama, kullandığınızdan çok daha fazla fonksiyona sahip, ancak işletim sistemi çoğu zaman bu özellikleri kullanmanıza izin vermiyor. Jailbreak işleminin ardından birçok uygulamaya ek özellikler ekleyebilirsiniz. Örneğin, çok sevdiğiniz bir Türkçe Casino uygulamasını Touch ID ile koruma altına alabilir ve hesabınıza başkasının erişmemesini sağlayabilirsiniz. Ya da bir Instagram kullanıcısıysanız, haber akışındaki videoları ve fotoğrafları dilediğiniz gibi kaydedebilirsiniz. Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Oyuncular için jailbreak şart!

Evet, işletim sistemi ne olursa olsun hepimizin akıllı telefon ve tablet bilgisayarlardan oyun oynamayı sevdiğimiz yadsınamaz bir gerçek. Nitekim uygulama mağazalarında gerek ücretli, gerekse ücretsiz çok sayıda oyun bulunuyor. Bu oyunlar size yeterli gelmiyorsa, ya da çocukluğunuzda oynadığınız Commodore 64 veya Amiga oyunlarını telefonunuzdan oynamak istiyorsanız, o zaman telefonunuzu jailbreak’leyerek Apple’ın normalde izin vermediği emülatörlerden birisini yükleyerek eski oyunlarınızı oynayabilirsiniz. River Raid’de başarılar dileriz!

Bu haber toplam 3104 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT