1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İnternet üzerinden para kazanılır mı?
İnternet üzerinden para kazanılır mı?

İnternet üzerinden para kazanılır mı?

A+A-

İlk olarak bir konuyu açığa kavuşturmak gerekir. İnternet üzerinden para kazanılır mı, elbette ki kazanılır. Ancak binlerce ya da on binlerce ziyaretçisi bulunan bir web adresiniz yoksa internet üzerinden çalışarak zengin olmanız son derece zordur. Bu şekilde bir beklenti içine girmemek gerekir. Kazanabileceğiniz gelir, cep harçlığından öteye gidemeyecektir. Bilinçli bir şekilde yapılabilecek para kazanma yöntemlerini öğrenmeniz elbette ki fayda sağlayabilir. Öncelikle yazı yazarak kazanç elde edebileceğinizi unutmamalısınız. Son günlerde oldukça popülariteye sahip olan bir yöntemden ibarettir, yazarak para kazanmak. Bu doğrultuda genelde sizlere çeşitli sitelerde ya da kendi web adresinizde makale yazıp hem doğrudan ödemeyle hem de kendi adresinize alabileceğiniz reklamlar yoluyla kazanç elde edebileceğiniz söylenebilir. Süslü kelimelerle anlatılabilir. Ancak ne yazık ki durum tam anlamıyla böyle değildir.

Her şeyden önce sadece yazılmak için yazılabilen bir makale ya da sadece para kazanma arzusuyla yazılabilen bir makale söz konusudur. Bu nedenle kalite konusunda bir düşüş görülebilir. Orijinal olmayabilir, otantik olmayabilir ya da içten gelen hislerle yazılmayabilir. Bu gibi içeriklere internet ortamında ‘çöp içerik’ adı verilmektedir. Blog yazarlığı konusunda yükselmenin asıl sırrı, orijinal içerik üretmek ve bunu doğal bir eğilimle yapmaktan ibarettir. Bütün dünyada bununla alakalı popüler bir slogan bulunmaktadır; ‘Content is King’ yani ‘İçerik Kraldır’. Yani bu ifade şu anlama gelmektedir; dilediğiniz kadar görsel video ve resim kullanın, dilediğiniz kadar gösterişli ve uzun yazılar yazın. İçeriğiniz eğer kaliteli değilse kesinlikle boşa uğraşmış olursunuz. Arama motorlarında üst sıralara çıkmanız kesinlikle zor olacaktır. Hatta çıksanız dahi kalıcı olmanız çok daha zordur. Zira insanlarla ne denli kaliteli ve samimi bir bağ kurarsanız kabul görme olasılığınız o kadar fazla olacaktır. Bu işlem imkansız değildir. Elbette ki şu an bile kendinize güveniyor olabilirsiniz. Bir web adresi açarak sevdiğiniz ve hakim olduğunuz konularda blog oluşturabilirsiniz. Ancak bu işlem ciddi anlamda sabırlı olmayı gerektirmektedir.

Para kazanmanın yolları arasında bulunan yazarak kazanç elde etme işlemi kolay gözükebilir. Fakat zor olan tarafları da bir hayli fazladır. Ayrıca internet kullanımının muhteşem bir şekilde yaygınlaştığı göz önüne alındığında kısa ve orta vadelerde ciddi bir ziyaretçi potansiyelini elde etmeniz kolay olmayabilir. Söz konusu olan para kazanma yöntemlerinden biri de reklam izleyerek para kazandıran sitelerdir. Ancak bu konuda da pek çok bilgi kirliliği söz konusudur. Doğru olarak görülen ancak yanlış olan bilgiler çoğunluktadır. En köklü ve en eski siteler Clixsense ve Neobux olarak belirtilen bu sitelerden sizlerin tıklamasıyla aylık ortalama yalnızca 3 ila 5 dolar kazançtan ibarettir. Günlük olarak seyredebileceğiniz reklam sayısı kısıtlıdır. Bu kazancı artırmanın yöntemleri elbette ki vardır. Fakat bu siteler yabancı dil olduğundan dolayı ilk olarak dil konusunda problem yaşamayacak üyelere davetiye linkini göndermelisiniz. Bununla beraber ciddi anlamda iyi bir anlatım yapmanız gerekir ki kaydedildikten sonra reklam seyretmeye devam edebilsinler. Yani emeğinizin boşa gitmemesi gerekir.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında bulunan bu seçenekleri doğru bir şekilde ve bilinçli olarak tercih etmeniz gerekir. Üstelik bu iki reklam sitesinin ve belki de sayılabilecek birkaç sitenin dışında herhangi bir PTC sitesi güvenli değildir. Genelde 1 sene içinde yok olurlar. Zira bütçeyi ayarlayamadıkları gibi basit bir tanımla dolandırıcı olurlar. Her iki ihtimaliyle de bu tür siteler riskli durumlar içermektedir.

Bu haber toplam 985 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum