1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İnsanlar Neden Dudak Dolgusu Yaptırmak İster?
İnsanlar Neden Dudak Dolgusu Yaptırmak İster?

İnsanlar Neden Dudak Dolgusu Yaptırmak İster?

Dudak dolgusu çağımızda en çok tercih edilen, en popüler estetik operasyonlardan biridir. Dudaklarınızdan memnun değilseniz ve dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız uzman bir doktordan randevu alıp onunla görüşmeniz en doğru olandır.

A+A-

Dudak dolgusu çağımızda en çok tercih edilen, en popüler estetik operasyonlardan biridir. İnsanlar genelde estetik operasyonlara karşıyım, dudağımı yaptırmam, burnumu yaptırmam, gerçekçi gelmiyor gibi cümleler kurarlar ama çoğu belirli bir süre sonra estetik yaptırır. İsteyenler kimseye aldırmadan gidip dudak dolgusu yaptırır. Bu işlemi yapmak için isterseniz en çok kullanılan dolgu malzemesi hyalüronik asidi kendiniz satın alabilirsiniz ama eğer ciddi olarak dudaklarınızdan memnun değilseniz ve dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız uzman bir doktordan randevu alıp onunla görüşmeniz en doğru olandır.

Dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız ama yaptırınca yapay görünür mü diye endişeleriniz varsa sakın korkmayınız. O dışarıda televizyonda gördüğünüz yapay dudaklar abartıyı seven insanların dudakları, yani dudak dolgusu sanıldığının aksine her zaman yapay bir görüntü vermez. Daha doğrusu yapay veya doğal görüntü elde etmek insanların tercihi olmaktadır.

Dudak Dolgusu Operasyonu Hangi Maddelerden Oluşur?

Dudak dolgusu yapılırken doktorların en çok tercih ettiği madde hyalüronik asittir çünkü bu madde normalde de vücudumuzda bulunan bir enzimdir ve dudağa enjekte edildiğinde cilt hücrelerindeki suyun tutulmasını sağlar ve dudağa dolgun bir görünüm kazandırır. Ayrıca normal şartlarda da vücutta bulunan bu malzemenin hiçbir zararı yoktur. Kalıcı dolgu istiyorsanız dudağınıza enjekte edilen madde doğal enzim değil kalıcı ya da yarı kalıcı üründür. Sizin için dudak dolgusu operasyonunda en iyi seçeneği doktorunuzda görüştüğünüzde doktorunuz size söyleyecektir.

Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama kalıcılığı ne kadar sürer diye merak ediyorsanız; yapılan dudak dolgusunun kalıcılığı doktorunuzun kullandığı dolgu maddesine göre değişir. Ama ortalama bir süre verecek olursak bu süre dört ay ile bir yıl arası değişmektedir. Bu süre zarfında etkili olan en önemli şeylerden birisi de metabolizma hızınızdır. Dudak dolgusu kalıcılığı hakkında merak edilen soruların cevaplarını https://www.gokhanhaytoglu.com/dudak-dolgusu.html internet sitesinde bulabilmek mümkün.

Dudak Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Sonucu Beğenmeyen İnsanlar Ne Yapmalı?

Dolgunuzu beğenmediyseniz ve dudaklarınız eski haline dönsün istiyorsanız bu doktorunuzun enjekte edeceği dolgu eritici maddeyle çok kısa bir sürede gerçekleşir. Dudaklarınız eski haline döner. Ayrıca dudak dolgusu eridikten sonra dudağınız tabi ki de eski haline dönecektir. Dudak dolgusu yapıldıktan hemen sonra dudaklarınız istediğinizden daha şiş ve iğne sebebiyle mor görünebilir korkmayınız bu görüntü birkaç hafta sonra normale binecektir. O zaman ortaya çıkan görüntü asıl dolgulu görüntüdür.

Dudak dolgusu yaptırmak için diğer estetik operasyonlar gibi saatlerinizi vermenize gerek yoktur. Dudak dolgusunun yapılması en fazla on beş yirmi dakika kadar sürer. Eğer bazı rahatsızlıklarınız varsa örneğin; şeker, kalp hastalığı gibi. Bu gibi durumlarda dudak dolgusu yapılması tavsiye edilmez, dudak dolgusunu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanan bir yöntemdir. Genellikte dudaklardaki asimetrik duruş düzeltilmesi için tercih edilir. Op. Dr. Gökhan Haytoğlu başarılı çalışmalara ile dudak dolgusu konusunda pek çok insana güven vermektedir.

Bu haber toplam 555 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT