1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İnsan Kaynakları Danışmanlık Firmaları
İnsan Kaynakları Danışmanlık Firmaları

İnsan Kaynakları Danışmanlık Firmaları

En yüksek performans ve dönüşümlere sahip olan şirketlerin arkasında bile bir İK firmasının olması kaçınılmazdır bu sebeple de yüksek seviyelere ulaşmak isteyen her işverenin hayali iyi bir insan kaynakları firması ile çalışmaktadır.

A+A-

İK departmanı şirketler en iyi çalışan profillerini belirlemekle yükümlü, iş başvurusunda bulunan adayların içerisinde şirket için en uygun pozisyona en uygun adayı seçen, adaylar ile devamlı bir iletişim halinde olan, adayları sadece işe almakla kalmayıp şirket içerisindeki uyum süreçlerini de titizlikle inceleyen ve tüm bu süreçleri şirketin dönüşüm ve performansını yükseltmek için yürüten, çalışanların taleplerini dinleyerek onların herhangi bir sıkıntısı olduğu zaman işveren ile aralarında bir bağ kurmalarına ve soruna çözüm bulmalarını sağlayan departmandır.

En yüksek performans ve dönüşümlere sahip olan şirketlerin arkasında bile bir İK firmasının olması kaçınılmazdır bu sebeple de yüksek seviyelere ulaşmak isteyen her işverenin hayali iyi bir insan kaynakları firması ile çalışmaktadır. İnsana olan yatırımın önemi her geçen gün artmakta olduğu için insan kaynakları departmanına olan ilgi de bu duruma paralel olarak artış göstermektedir. Son zamanlarda internet üzerinden yapılan anketlerde birçok işverenin insan kaynakları firmaları ile çalışmaktan memnun olduklarını ve bu sayede performanslarını çok daha iyi seviyelere getirdiklerini söylediklerini görmekteyiz.

İK firması ile çalışmak için sıkı bir araştırma evresinden geçilmesi gerekmektedir aksi taktirde yanlış yapılan bir seçim şirketin iflasına kadar büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Şirketler Açısından İşe Alım Danışmanlığı Hizmetinin Önemi

Birçok insan işe alım konusunu oldukça kolay ve hafife alınacak bir konularak bilse de şirketler açısından oldukça ciddi sonuçları olan bir konudur. İşe alım danışmanlığında oldukça kritik dengeler bulunmaktadır bu sebeple de birçok şirket bu eylemi tek başına yapmak istememektedirler. Böyle bir durumda ise şirketler genellikle bir insan kaynakları firması ile çalışarak işe alımda danışmanlığı hizmeti almak istemektedirler. İnsan kaynakları firmaları tecrübeli çalışan kadrosu ve geniş aday havuzu sayesinde şirketler için uygun görülen pozisyonlara en uygun adayları seçebilmek için uzun uğraşlar vermektedirler.

İşe alım konusunda şirketler için İK firması ne kadar önemli bir hal aldıysa aynı durumu adaylar için de söylemek mümkün olmaktadır. Öyle ki adaylar her şirkete ayrı ayrı başvurularda bulunmak yerine İK firması ile iletişime geçerek kendi pozisyonuna uygun birçok iş alanlarını ve şirketleri bulabilmektedirler. Hal böyle olunca işe alım danışmanlığı konusunda hem şirketler hem de adaylar bilgi edinmek istemektedirler. İşe alım danışmanlığı hakkında faydalı bilgiler bulunan https://pratikinsankaynaklari.com/toplu-ise-alim-danismanligi/ internet sitesini pek çok insan ziyaret etmektedir.

İnsan Kaynakları Danışmanlık Firmaları Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Şirketlerin çalışma alanlarına göre belli başlı görevleri ve amaçları bulunmaktadır ve bu amaçlar doğrultusunda yoğun çalışmalar yapmaktadırlar. Şirketler bu çalışma yoğunluğu arasında bazı insan kaynakları departmanını ilgilendiren konular üzerinde yoğunlaşamamaktadırlar. Böyle durumlarda şirketlerin üzerinden önemli bir yükü alan ve büyük sorumluluklar üstlenen Pratik İK gibi önemli hizmetleri bulunan insan kaynakları danışmanlık firmaları bulabilmek oldukça önemli olmaktadır.

Bu haber toplam 677 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT