1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İnşaat Proje Yönetimi
İnşaat Proje Yönetimi

İnşaat Proje Yönetimi

Projelendirme, hemen hemen her alanda uygulanan ve sistemli çalışma sağlayan bir sistemdir.

A+A-

 

Projelendirme aynı zamanda inşaat proje yönetimi üzerinde de uygulanmaktadır.

İnşaat süreci öncesinde hazırlanan projeler sayesinde süreç daha sistemli ilerler ve hata payı minimize edilmiş olur.

Konut, kamu binaları, otel inşaatı ve tüm yapım projelerinde proje yönetimini sağlamanız halinde yalnızca sistemli bir çalışma ile değil, maliyet kontrolünde ve zaman yönetiminde de avantaj sağlayabileceksiniz.

Özellikle maliyet yönetimi alanında son yıllarda kullanılan BİM (Yapı Bilgi Modellemesi) Sistemi inşaat projesi başlamadan yani çizim ve projelendirme aşamasında sürecin başından sonuna kadar maliyet tablosu çıkarmak için kullanılmaktadır.

Proje Yönetim Prensibi

Projenin yönetimi hassasiyet ve dikkatli çalışma gerektirmektedir. Proje yönetimini yerine getiren kadronun büyük bir titizlikle proje takibini yapması ve olası olumsuz senaryolara çalışması ve hazırlık olması gerekmektedir. Bu da deneyimli bir proje yöneticisine ihtiyaç duyulduğu anlamına gelmektedir.

Proje takibi ve olumsuz senaryolar yalnızca şantiye içerisini kapsamamaktadır. Şantiye dışındaki inşaat gelişmelerinin takibini de kapsamaktadır. Ayrıca proje yönetimi bazı bileşenleri de içermektedir. İş raporunun ve fizibilite raporlarının yapılması, proje takvimi oluşturma, takvime uyumlu hizmet sağlama projenin bileşenlerini oluşturmaktadır.

İstanbul Proje Yönetim Firmaları

Türkiye'nin en gelişmiş şehir olan İstanbul'da proje yönetimini en mükemmel seviyede sağlayan firmalar bulunmaktadır.

İstanbul proje yönetim firmaları arasında en çok tanınan ve güvenilen firma da Sigma Mühendislik firması olmaktadır.

Sigma Mühendislik alanında yetkin çalışma kadrosu ile en iyi, en sistemli ve en kaliteli inşaat proje yönetimini sağlayabilmektedir.

Sigma Mühendislik, sahip olduğu tecrübe ile memnuniyet sağlayacak derecede inşaat proje yönetimi ve danışmanlık sağlamaktadır. Ayrıca mühendislik şirketi, faaliyetlerini en profesyonel ve hata payı en düşük olacak şekilde yürütebilmek için alanında en iyisi olabilecek çalışanlarla proje ekibi oluşturmuştur. Bu ekip projelendirme sürecini sistematik bir biçimde sağlayabilecektir. Tercihinizi Sigma mühendislik üzerinden sağladığınız takdirde hem kendinize hem de çevre düzenine uygun düşecek bir proje hazırlatabilme imkânına sahip olabileceksiniz. Firma aracılığı ile alacağınız hizmet ile kalıcı hizmetlere sahip olabileceksiniz.

Bu haber toplam 431 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT