1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İnşaat Güvenlik Ağı Ve Filesi
İnşaat Güvenlik Ağı Ve Filesi

İnşaat Güvenlik Ağı Ve Filesi

A+A-

İnşaatlarda en önemli konu o inşaatta çalışan insanların güvenliğini sağlamaktadır. Bunun için güvenlik ihtiyacını sağlamak amacı ile güvenlik ağları ve güvenlik fileleri kullanılır.

İş Güvenliği Önceliği

Her inşaat yapım ve yıkım aşamasında çalışan işçilerinin ve çevre güvenliği tedbirlerini almak zorundadır. Bunun için inşaat güvenlik ağı ve inşaat güvenlik filesi gibi güvenlik sağlayıcı ekipmanlar kullanılır.

Kullanım Amaçları

İnşaat güvenlik ağı ve inşaat güvenlik filesi genel olarak aynı amaç için kullanılır. İnşaatlarda meydana gelebilecek çalışanın düşmesi ve malzemenin düşmesi gibi kazaları önleyici olarak hizmet eder. Ciddi yaralanma veya ölümlü kazalara yol açan iş kazalarında önleyici bir sistemdir. Ayrıca inşaat yapımı ve yıkımı sırasında aşağı düşebilecek her türlü enkaz ve malzemeye karşı koruyucu kalkan gibi görev yapar. İş güvenlik yasasına göre zorunlu olan bu iş güvenlik ağları kullanılması mecburi bir sistemdir. İnşaat güvenlik filesi genel olarak merdivenlerin korkuluk kısımlarında kullanılmaktadır.

Güvenlik Ağları Çeşitleri

İnşaat güvenlik ağları dikey güvenlik ağı, galeri ve şaft güvenlik ağı, merdiven güvenlik ağı ve kenar koruma ağları olarak çeşitlendirilir. Dikey güvenlik ağı, inşaatlara dikey olarak kapatılır. Binadan düşen cisimlerin dışarı düşerek çevreye ve insanlara zarar vermesi, kaba yapı dışında iş yapan personeli düşmekten korumak için kullanılır.

Galeri ve şaft güvenlik ağı, inşaatlarda şaft, merdiven, dış cephe için kullanılır. TSE belgeli, 6 mm. kalınlığında, 10 X 10 cm. aralıkla polyamid örme ağ ve 2 mm kalınlığında 20 mm. aralığında malzeme örtüsü ile birlikte verilir. Merdiven güvenlik ağı, inşaat sahalarında iniş için kullanılan merdiven sistemlerini daha güvenli hale getiren, polyamid ve polypropilen halatlardan üretilen, dış kısma monta edilen, düşme ve yaralanma riskini ortadan kaldıran sistemlerdir. Kenar koruma ağları ise köprü ve viyadük inşaatlarında kullanılır ve düşme gibi kazaları önler. http://gurselguvenlikagi.com web sitemizi ziyaret ederek bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT