1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. İmplant Tedavilerinde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar
İmplant Tedavilerinde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

İmplant Tedavilerinde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

İmplant uygulamaları; eksik dişlere çare olmaktadır. Çene içerisine monte edilen ve de genelde vida gibi yapay diş köküne, implant denilmektedir.

A+A-

İmplant uygulamaları; eksik dişlere çare olmaktadır. Çene içerisine monte edilen ve de genelde vida gibi yapay diş köküne, implant denilmektedir. Uygulanan implantlar, yüksek doku uyumu sağladığı için; implant diş uygulamalarında, başarı oranları oldukça yüksektir.

 

 İmplant, bilindiği üzere; diş hekimliğinde çok yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bir diş eksikliği olan hastalardan, hiç dişi olmayan hastalara kadar geniş bir alanda, implant teknolojisi kullanılabilmektedir.

 

 İmplant uygulaması, çevredeki komşu dişlere asla zarar vermeden; çevre dişlere hiç müdahale edilmeden gerçekleştirilebilir. Uygulama sonrasında; çiğneme hissi, kişilerde normale en yakın hâlde olmaktadır. Bu yönüyle de, implant tedavisi; uygulanması oldukça güvenilir bir tedavi şeklidir.

 Yaşadığımız yüzyılda implant uygulaması, diş alanında en sık uygulanan tedavi biçimlerinden birisi hâline gelmiştir.

 

 İmplant'ın Yapısı Nasıldır?

 

 İmplant maddesi, titanyum ya da alaşımlarından üretilebilmektedir. Bu madde, tükürükten asla etkilenmeyecek bir yapıdadır. Yemek esnasında, ağız içerisinde oluşacak kuvvetlere dayanabilecek biçimde planlanmıştır. Özel maddelerle kaplanmış titanyum maddesinin kaynaşması, hızlı olmaktadır.

 

 Çene Cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu, İmplant Tedavisi Öncesinde Kesinlikle Detaylı Bir Muayeneden Geçilmesi Gerekliliğinin Altını Çizmektedir

 

Akva Dent Diş Polikliniği Çene cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu, tedavi öncesi geniş bir muayenenin önemini belirtmektedir. Ayrıca muayene olmadan, implant diş fiyatları için ücret teklifi alırsanız, dikkatli olmalısınız. Çünkü, implant fiyatları husunda; herkese tek fiyat standardı, doğru bir yaklaşım değildir. Nitelikli ve tecrübeli bir Çene Cerrahına görünmelisiniz. Daha sonra, sizin için kişiselleştirilmiş bir tedavi planı yapılması uygundur.

 

 Alacağınız implant tedavisinin fiyatları, herkese tek fiyat yaklaşımına nazaran; çok daha düşük bir maliyet de olabilir. Kişiye özel tedavi seçenekleri, implant tedavilerindeki muayene neticesinde; kişinin genel sağlığına uygun olacak şekilde uygulanmalıdır.

 

 Dişleriniz; gülümsemenizi, yemek yemenizi, konuşmanızı; hatta özgüveninizi doğrudan etkiler. Bu yüzden, eksik dişleri tedavi etmek için; diş implantları doğru bir yatırım olacaktır. Diş implantları, kısacası; kazançlı, sağlıklı ve uzun vadeli bir yatırımdır.

 

 Çene Cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu, Başarılı Bir İmplant Uygulamasının Sırlarını Açıklıyor

 

 Çene Cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu'na göre, başarılı bir implant için; bazı şeylere dikkat edilmelidir. Tedavi, öncelikle kişinin durumuna göre; kişiye özel düzenlenmelidir. İlk görüşme ve muayene, son derece önemlidir.

  Tedavinin bütünü için, planlamanın çoğu; bu ilk aşamada yapılacaktır. Tedavinin önemli bir unsuru, çene kemiğidir. Kemik yeterliliğine dikkat edilmelidir. İmplant uygulaması başarısız olduğunda, genellikle planlama aşamasındaki kritik bir unsur kaçırılmıştır. Ayrıca muayene sırasında; diagnostik görüntüleme, yani röntgen filminin çekilmesi; Tedavi planlaması için oldukça önemlidir.

 

Bu haber toplam 756 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT