1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlköğretim Futbol Turnuvası başladı
İlköğretim Futbol Turnuvası başladı

İlköğretim Futbol Turnuvası başladı

Toplam 14 okulun katılımıyla başlayan turnuva maçları, 11 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında Çayırbaşı Caddesi’nde bulunan Sarıyer Belediyesi Spor Tesisleri Halı Sahası’nda oynanmaya başladı.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Ayber ve Recep Yel’in açılışını yaptığı turnuva sonunda şampiyon takıma bilgisayar verileceği açıklanırken, 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü olan ekipler de muhtelif hediyelerle ödüllendirilecek. Turnuva sonunda en çok golü atan oyuncuya “Gol Kralı” ödülünün verileceği etkinliğe, beden eğitimi öğretmenlerinin antrenörlüğünde oluşturulan takımlar katıldı. Takımlar, 6-7 ve 8. sınıflarda okuyan öğrencilerden oluşturuldu. 
 
"Katılımın artmasını bekliyoruz”
Yeterli katılım sağlandığı takdirde bir sonraki turnuvayı eylül ayı içerisinde yapmayı planladıklarını söyleyen Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel, “İlçemizde ilk olması nedeniyle önemli bir turnuva. Bunun yanı sıra çocuklarımıza, futbol ahlâkının, sporcu centilmenliğinin ve sporun dersler üzerindeki olumlu etkisinin önemini aşılıyoruz. Belediye olarak böylesine yararlı bir organizasyona imza atmış olmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyduklarının altını çizen Yel, bütün futbol takımlarına başarılar diledi.

Bu haber toplam 952 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT