1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İlçe Seçim Kurulu Müdürü hakkında ŞOK İDDİALAR!
İlçe Seçim Kurulu Müdürü hakkında ŞOK İDDİALAR!

İlçe Seçim Kurulu Müdürü hakkında ŞOK İDDİALAR!

CHP üyesi Süleyman İnce'nin suç duyurusu üzerine, Sarıyer Belediyesi'nin bir yetkilisi ile İlçe Seçim Kurulu Müdürü hakkında soruşturma başlatıldı.

A+A-

CHP üyesi Süleyman İnce, İlçe Seçim Kurulu Müdürü Nuri Eriçok ve Sarıyer Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yetkilisi Murtaza Küçükkoçkaya hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.


Savcılık kendi makamlarını kullanarak çıkar ilişkilerine girdikleri iddiaları üzerine bu iki isim hakkında soruşturma başlattı. 

 

CEVAP ve DÜZELTME - 16.03.2014

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin 08/03/2014 günlü e-gazetesinin birinci sayfasında, “Flaş,Flaş,Flaş, İlçe Seçim Kurulu Müdürü hakkında şok iddialar” başlığı verilen haberde, müvekkilim Nuri Eriçok’unda kendi şahsi amaçları için makamını kullanarak, Sarıyer Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Murteza Küçükkoçkaya ile birlikte hareket ettiği ve haklarında İst. Cum. Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu ve soruşturma başlatıldığı yönünde haber yapılmıştır.

Müvekkilim Nuri Eriçok, sözü edilen kişi ve belediye ile hiçbir özel, şahsi ilişkisi bulunmamaktadır. Kamu görevi gereği ve yasal sınırlar içinde devlet memuru olarak tam 32 yıldır dürüst ve yasalara bağlı Sarıyer İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğü görevini yerine getirmektedir. Haberde yer verildiği biçimde, hiçbir kişi, kurum ve kuruluş ile makamından aldığı yetkileri kişisel çıkarları kullanmamıştır.

Nuri Eriçok Vekili Av. Selma Ekinci

 

Bu haber toplam 5960 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum