1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. iData Almanya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?
iData Almanya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?

iData Almanya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?

A+A-

İtalya ve Almanya konsolosluklarının vize işlemleri için gereken belgelerin verildiği firma iData firmasıdır. İlk önce bu işlemler için randevu talebinde bulunulması gerekmektedir. Randevusuz hiçbir işlem yapmanız mümkün değildir. idata Almanya vizesi en kolay nasıl alınır başvurusu için kişiye söylenen belgelerin kesinlikle eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Randevu saatini geçirmeden belgeler ile birlikte hazır olunması gerekmektedir. Vize başvurusu için gerekli belgeler kişilerin hangi amaçla gideceğine göre farklılık göstermektedir. Aile veya arkadaş ziyareti, ticari amaçlı ziyaret, turistik ziyaret, kültürel ve sportif ziyaret seçenekleri için ayrı evraklar gerekmektedir. Ayrıca kişinin durumuna göre de istenen belgelerde değişiklik olabilir. Şirket sahipleri için pasaport, fotoğraf, gideceğiniz ülkeden adınıza gönderilmiş davetiye, nüfus kayıt örneği, vergi levhası, banka hesap ekstreleri, varsa tapu belgeleri, uçak bileti fotokopisi, aile ziyareti için istenen evraklardır. Sigortalı çalışanlar için farklı olarak ssk işe giriş belgesi, görev yazısı, maaş bordrosu istenmektedir. Memurlar için ise pasaport, fotoğraf vb. belgeler dışında farklı olarak çalıştığı kurumdan görev yazısı ve ayrıyeten izin yazısı da istenmektedir. Öğrenciler için de pasaport, fotoğraf, davetiye, nüfus belgesi, öğrenci belgesi, velisinin mesleğine dair evraklar, velinin banka hesap dökümü, velinin masraflarını karşılayacağına dair dilekçe istenmektedir. Avukat, Doktor ve Eczacılar için ise pasaport, fotoğraf, davetiye, nüfus kayıt örneği, banka hesap dökümü, uçak bileti, varsa tabipler odası kaydı, baro kaydı, eczacılar odası kaydı, varsa işyeri belgeleri istenmektedir. Şoförler için ise pasaport, fotoğraf, davetiye, nüfus kayıt örneği, şoförler odası kaydı, vergi levhası, banka hesap dökümü, uçak bileti istenmektedir. Ev hanımları için pasaport, fotoğraf, davetiye, nüfus kayıt örneği istenmektedir. Diğer vize türleri için de birkaç farklı belge dışında aynı belgeler istenmektedir. Belgeleri hazırladıktan sonra kargo ile firmaya göndermeni gerekmektedir. Evraklar incelenmekte ve daha sonra size bilgi verilmektedir. Vize başvurusu yaptıktan sonra yanıt konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Konsolosluğun yoğunluğuna göre yanıt alma süresi değişmektedir. Fakat 2 ile 30 gün arasında yanıt verilmektedir. idata Almanya vizesi en kolay nasıl alınır başvuru sebebiniz de bu süreyi etkilemektedir. Vize başvuru ücretleri de 135 ile 300 Euro arasında değişmektedir. Vize başvurunuz onaylanmazsa ödediğiniz hizmet bedeli geri ödenmez ama seyahat sigortası teminatı geri ödenir.

Seyahat sağlık sigortası vize için zorunlu bir işlemdir. Bu sigorta sizi 30.000 Euro’ya kadar teminat altına alarak korumaktadır. iData Vizesi en kolay nasıl alınır başvurusundan önce bir belgeniz eksik olursa başvurunuz işleme alınmaz. Bütün işlemleri eksiksiz tamamladıktan sonra vize sonucunu beklemeniz gerekmektedir.

iData Vizesi en kolay nasıl alınır başvurunuz onaylandığında yurtdışı ziyaretinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vizenizde Shengen ibaresi varsa önce vize aldığınız ülkeye gitmek şartı ile bütün Avrupa ülkelerini ziyaret edebilirsiniz ve bu imkana www.pasaportvizesi.com adresinden sahip olabilirsiniz.

Bu haber toplam 2288 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT