1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Hüseyin Sağ: Rant olduğu kesin
Hüseyin Sağ: Rant olduğu kesin

Hüseyin Sağ: Rant olduğu kesin

CHP Eski İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, Eczacıbaşı arazisiyle ilgili, bu tür plan tadilatlarının Sarıyer halkına hiçbir faydasının olmadığını söyledi.

A+A-

Sarıyer Manşet’in telefonla görüştüğü CHP Eski İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, Eczacıbaşı arazisiyle ilgili, bu tür plan tadilatlarının Sarıyer halkına hiçbir faydasının olmadığını söyledi.

Bu plan tadilatının 16.09.2009’da İBB Meclisi’ne geldiğini ve CHP grubunun karşı çıkmasıyla oy birliği ile geçemeyeceği için geri çekildiğini söyleyen Sağ, “19-11-2009’da yani iki ay sonra rapor tekrar geldi ve bu sefer oybirliği ile İBB Meclisi’nden geçti. Sarıyer Belediyesi burada 1/1000’lik planı yapmayabilirdi. Eczacıbaşı’na burada rant sağlandığı kesin çünkü, okul alanı, cami ve yeşil alanla diğer inşaat alanının yeri değiştirildi. Burada Sarıyer’de yaşayanların menfaatiyle ilgili hiçbir şey yok. Aksine güvenlik duvarları ile bu bölge oradaki halka kapatılacak. Biz parti olarak kamu yararını ilgilendiren değişiklikler hariç, parsel bazında plan tadilatlarına karşıyız. Genel başkanımızın bu konuda tavrı nettir” dedi. Eczacıbaşı’nın bu araziyi iki yıl önce Koçulu ailesinden satın aldığını belirten Sağ, kısa vadeli tapu değiştirmelerinde bu tür değişikliklerin etik olmadığını söyledi.

Ayrıca aldığımız bilgilere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten rapor istediği belirtildi.

Bu haber toplam 1926 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT