1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Hüseyin Coşgun, Şükrü Genç'i bu kez ihalelerle sıkıştırdı
Hüseyin Coşgun, Şükrü Gençi bu kez ihalelerle sıkıştırdı

Hüseyin Coşgun, Şükrü Genç'i bu kez ihalelerle sıkıştırdı

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i bu kez soru işaretlerinin olduğu ihalelerle sıkıştırdı.

A+A-

 

Önergelerine cevap alamadığını belirten AK Partili Coşgun, Şükrü Genç’e , “Şeffaflıktan uzak bir belediye yönetiyorsunuz. Sarıyer halkından neyi gizliyorsunuz? ” diye sordu. 
Mecliste yapılan ihalelerle ilgili soru önergesi veren AK Partili Coşgun, Belediye Başkanı Şükrü Genç’e seçimler öncesi sözlerini hatırlatarak, “Eğer unutmadıysanız seçimlerden önce Sarıyer halkına belediyeyi şeffaf bir şekilde yöneteceğinizin sözünü vermiştiniz. Ancak ne yazık ki hiçbir şekilde bu şeffaflığı göremiyoruz. Basında çıkan haberleri okuduğumuzda Sarıyer halkının şeffaflıktan uzak ve hak etmediği bir şekilde yönetildiğini görüyoruz” dedi.

huseyin_cosgun_ic2.jpg
 
Aynı firmaya 11 ihale nasıl verildi? 
Sarıyer Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde yapılan ihaleler ilgili çıkan haberleri soran Coşgun, “ Bu haber Sarıyer Belediyesi’nde yapılan ihalelerin hangi ilişkilerle yapıldığı konusunda kafalarda soru işaretleri bırakmakta. Sarıyer halkının da kafasındaki bu soru işaretlerini gidermek amacıyla sayın başkanın şeffaf bir şekilde bu sorularıma cevap vereceğini düşünüyorum. Sarıyer Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde bir firmanın 2 yılda 11 ihale aldığını doğru mudur? Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde yapılan ihaleleri alan firmaların aynı kişilere ait olduğu doğru mudur? Doğruysa bu ne kadar etiktir? Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde iki yıl içerisinde kaç tane ihale yapıldı ve bu ihaleleri ne kadar fiyatla hangi firmalar aldı? Bu firmaların hakedişlerini kimler inceliyor? Bunları inceleyen personellerle bu firmalar arasında herhangi bir ticari ilişki var mıdır?” diye sordu. 

CHP’li belediyeciliğin şeffaflığı bu mu?
AK Partili Coşgun, Sarıyer Belediyesi’nin Kamu İhale Yasası’na aykırı bir biçimde doğrudan temin yoluyla ihale yapmaksızın hizmet alımı yaptığını iddia ederek, “Daha öncede 06 Ağustos 2012 tarihinde bu konuyla ilgili önerge vermiştim. Ancak ne yazık ki diğer önergelerimize olduğu gibi bu önergemin üzerinden de yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen cevap alamadım. Buradan soruyorum siz Sarıyer halkından neyi gizliyorsunuz? Eminim ki Sarıyer halkı yapılan bu gizli kapaklı işlerin hesabını fazlasıyla soracaktır. Bunu “CHP’li belediyeciliğin şeffaflığı” diye yorumluyor ve Sarıyer halkının takdirine bırakıyorum. “Yandaşlarına rant sağlama amacı” güden bu doğrudan teminleri neye göre belirliyorsunuz? 2012 yılında Sarıyer Belediyesi’nin tüm müdürlüklerinde doğrudan temin ile yapılan işler hangileridir? Bu doğrudan teminler yapılırken piyasa araştırması yapıyor musunuz?” diye sordu.
Bu haber toplam 2776 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

7 Yorum