1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Hizmet Sektörünün Yeni Sesi Ustamgeliyor
Hizmet Sektörünün Yeni Sesi Ustamgeliyor

Hizmet Sektörünün Yeni Sesi Ustamgeliyor

A+A-

Hızlı bir şekilde gelişmekte olan hizmet sektörü ve internet alemi bu iki kavramın bir araya gelmesini sağladı. Pek çok insan uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu işler ile ilgili tecrübeli kişileri bulmakta zorluk çekiyordu. Hizmet sektöründeki bu sorunu fark eden Ustamgeliyor bu soruna çözüm sağlamak üzere yola çıktı ve kısa bir süre içerisinde önemli gelişmeler kat etmeyi başardı.

Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet göstermekte olan Ustamgeliyor hizmet ihtiyacı olan insanlar ile işlerini en iyi şekilde yapan tecrübeli kişileri bir araya getiriyor. Bunu ise internet üzerinden yapıyor. Yani evini boyatmak isteyen bir kişi dükkân dükkân gezmek yerine evinde internet üzerinden en iyi boyacı ustasını buluyor. Üstelik bunu belli başlı işlerde değil yüzlerce farklı işte yapabiliyor. Dekorasyon, tadilat, temizlik, nakliyat ve daha pek çok konuda artık işler çok daha kolay bir şekilde halledilebiliyor.

Ustamgeliyor ailesi ustalar ile ihtiyaç sahiplerini tek bir platform üzerinde bir araya getirmeye devam ediyor. Şu an için sistemde pek çok farklı alanda tecrübeli olan binlerce usta bulunuyor. Milyonlarca ihtiyaç sahibi ise bu ustalar ile çalışmak için bekliyor. Bu başarılı sistemi Türkiye’ye getiren Ustamgeliyor Teknoloji ve Ticaret Limited Şirketi henüz ilk yılını tamamlamamasına rağmen binlerce kişinin ihtiyacının çözülmesine aracılık etmeyi başardı.

Peki, Türkiye şartlarında gelişimi oldukça başarılı şekilde devam eden bu sistem nasıl işliyor?

İlk olarak sistemin usta tarafını bahsetmekte fayda var. Sisteme dâhil olmak isteyen firma ya da ustaların yapması gereken ilk şey üye olmak. Üyelik işlemlerinde firma hakkındaki tüm bilgilerin detaylı bir şekilde doldurulması gerekiyor. Ayrıca yetkinlik ve ustalık belgeleri de sisteme eklenmeli. Her firma kendisine ait bir profile sahip ve bu profile %100’e ne kadar yakınsa o kadar iyi.

Süreci ihtiyaç sahibi tarafında ise ihtiyacı olan kişi sisteme tüm bilgilerini girerek üye oluyor. Üye olmasının ardından ihtiyaç duyduğu iş ile ilgili iş talep formunu doldurması gerekiyor. İş talep formu Ustamgeliyor tarafınca ustalara iletiliyor. Ustalar kendilerine iletilen bu talebe istedikleri teklifleri yapıyor ve ihtiyacı olan kişiye iletiyor. Bu aşamadan sonra karar tamamen ihtiyaç sahibinde. Gelen tekliflerin arasından kendisine en uygun olanı seçiyor ve iş süreci başlıyor. 

Hizmet sektörüne yeni bir soluk katan Ustamgeliyor ile hem ustalar hem de ihtiyaç sahipleri mutlu oluyor.

Bu haber toplam 1041 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT