1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hisar muhtarlığını SU BASTI
Hisar muhtarlığını SU BASTI

Hisar muhtarlığını SU BASTI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in mahallesinden ilginç bir haber!

A+A-

Muhtarın uyarılarına rağmen çatısı yenilenmediği için yağan yağmurdan etkilenen Rumelihisarı Mahallesi’nin muhtarlık binasını adeta su bastı.

Masa ve sandalyeler dışarı çıkartılıp naylonlarla örtülürken, tavanın damlamasından dolayı birçok evrak dosyası ıslandı. Muhtarlık binasındaki elektrik sigortalarının ıslanmaması için evrak dosyalarıyla önlem alınmaya çalışıldı. 2010’un İstanbul’unda şehrin göbeğindeki bir mahallenin muhtarlık binasının bu durumu, yöneticilerin çalışmaları hakkında da kafalarda soru işaretleri bıraktı. İkametgâh almaya gelen vatandaşlar ise “Belediye yapmıyorsa para toplayıp kendimiz yapalım” diyerek tepki gösterdi.

hisarsu1_661088265.jpg

Mahalle Muhtarı Çetin Karayılan ve sekreteri bugün bir taraftan gelen vatandaşa yardımcı olmaya çalışırlarken diğer yandan da binadaki önemli evrakların zarar görmemesi için uğraştılar. Konuyla ilgili konuşan Mahalle Muhtarı Çetin Karayılan, “08.06.2010 tarihinde muhtarlık binamızın çatısının çürük olduğunu belirterek çatının yapılması için Sarıyer Belediyesi’ne dilekçe verdim. Ancak bugüne kadar herhangi bir çalışma olmadı. İçerisinde bulunduğumuz durumu vatandaşlarımız da görüyor. Biz de başka yerden çözüm aramak zorundayız. Çünkü bu binada Rumelihisarı’nda oturan vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Bir taraftan içeri dolan suyu temizlerken diğer taraftan gelen vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hizmet etmemek için de bahane üretmiyoruz” dedi.

Vatandaş, “Para toplayıp kendimiz yapalım”
Muhtarlığa ikametgâh almak için gelen vatandaşlar ise binanın bu durumuna üzüldüklerini ifade ederek, “Belediyeler bu gibi hizmetler için var. Belediye yapmıyorsa aramızda para toplayıp kendimiz yaptıralım. Sonuçta buradan hizmet alıyoruz. Böyle rezalet olur mu?” diye konuştular.

hisarsu2_383026992.jpg

Bu haber toplam 586 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT