1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Herbal tea anti parazit çayı
Herbal tea anti parazit çayı

Herbal tea anti parazit çayı

Parazitler insan vücudunda sadece organlara zarar vermez deride yaraların meydana gelmesine neden olduğunu da görebiliriz.

A+A-

Asırlardır İnsan vücudun da bulunan parazitleri artık İnsan vücudu teşhis edememekle birlikte yok edemez haldedir.Ancak parazitler vücudumuzun dengesizleşmesini sağlamakta hatta insanın hayatını tehlikeye bile atabilmektedir.Hastalıklarda parazit çayı kullanımı veya bitkisel ürünler kullanabiliriz.İstatiksel bilgilere göre her 10 kişiden 9 u parazit enfeksiyonuna yakalanma şansına sahiptir.

 

Parazit nedir?

Besin ihtiyaçlarını bulundukları organdan, bağırsaktan, hücre veya kandan sağlayarak sömürücü etki yaparlar.Parazitler insan vücudunda sadece organlara zarar vermez deride yaraların meydana gelmesine neden olduğunu da görebiliriz.

İnsan vücudun da oluşma nedenleri?

  • Çoğu zaman tatlı su havuzlarda yüzerken parazitler bulaşır.
  • Asgarisi adı verilen ve yıkanmadan yenilen meyve ve sebzelerde bulunan bu canlı bağırsaklarda büyür ve adını bu hastalığı yapan asgariasis canlıdan alır.
  • Çiğ ette bulunan ve adı trişinoz olan bu bakteri ise vücuda girmesi ile hastalık riskini yüzde doksan beş oranında artırmaktadır.
  • Havyarlar da bulunan ve adı şerit solucan olan bu tür ise vücuda girdiğinde 12 metreye kadar büyüyebilmekte ve vücudumuzda 25 yıla kadar yaşayabilmektedir bu hastalığın ismi ise şerit solucan hastalığıdır. Bu hastalık satıcı, aşçı, ve yiyeceklerinize temas eden insanlardan da bulaşabilmektedir. Bu parazitlerin yumurta sarısı, paraların üstünde ve insanların sıkça dokunduğu yüzeylerede gezerler.Anti parazit çayıYaşantımızı bu parazitlerden koruyacak sterilizasyon edici bir bulgu henüz tıp insanları tarafından bulunamamıştır.Bu parazit yumurtaları sıcak suda haşlama yada kızartma gibi işlemlerde bile yok olmamakta ve vücudumuza girebilmektedir,burada en önemli görev bağışıklık sistemimize kalmaktadır. Aldığımız gıdalardada bulunan parazit yumurtalarının çoğunluğu şu besin maddelerinde çokça gözlemlenir.
  1. Pastırma
  2. Füme edilmiş salam
  3. Sosis
  4. Domuz etinin her çeşidi

Hastalıklardahttp://www.parazitcayi.net/kullanarak baş edebiliriz.

Bu haber toplam 2337 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT