1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Helal tatil
Helal tatil

Helal tatil

A+A-

Hayat koşturmacası içerisinde tatil vaktini iple çekeriz.  Güzel bir alternatif tatil bütün yılın yükünü alır götürür üzerimizde. Yeni yılımıza daha dinamik başlarız huzurlu bir tatilin ardından. Tatil kişilerde farklı çağrışımlar uyandırabilir. Hassasiyetlerimizi belirledikten sonra bir yer arayışına girmek daha doğru olur.  Tatil yapmış olmak için yapılırsa dinlenmek değil belki yeni yeni yüklerin altına girmek anlamına gelebilir. Biz ve ailemiz için en uygun olan şartlar neler onları değerlendirip ona göre planımız yapmalıyız. Bizim için her yer her mekan olabilir mi yoksa helal bir tatil mi olmalı.

Helal tatil yapmak ne demek? İslami inanca ve kurallara uygun konsepteki tesislerde tatil yapmaktır. Bundan ötürü mütedeyyin aileler genellikle tatilini denizden yana değil daha çok yeşilin hakim olduğu yerlerden biri olan Karadeniz yöresinden yana kullanıyordu. Ne zaman ki İslami otel konsepti devreye girdi artık insanlar rahatlıkla tatilini denizden yana kullanma imkanına sahip oldu.

Artık İslami hayat tarzına uygunluk anlayışı ile hizmet veren İslami oteller dünyanın dört bir tarafından gelen insanlarla dolup taşıyor. Tesettür otel de adı verilen bu kuruluşlar helal anlayışını benimsemektedir. Tesislerde alkol satışının kesinlikle olmaması ve yenilecek içilecek bütün gıdaların helal olması mekan tercihi için önemli olmaktadır. Ayrıca bayan ve erkekler için ayrı özel yüzme havuzları,  sauna,  spa,  sağlık hizmetleri ve İslami anlayışa uygun aktiviteler muhafazakar aile yapısına uygun olarak tasarlanmıştır. Bayanlar için geçişlerin farklı olduğu dışarıdan görünmeyen plajlar.  Mescit olması ve odalarda kıble yönünün bulunması da gelen misafirlerin ibadetlerini rahatlıkla yapmalarına imkan tanımaktadır. Etrafta gezilip görülebilecek yerlere düzenlenen turların da ayrı bir cezp ediciliği bulunmaktadır. Önceden bu standartlarda hizmet veren çok az tesis bulabilirken şimdi hemen hemen bir çok tatil yöresinde çok fazla sayıda bulunabilmektedir. Bu da rekabeti arttırarak gitgide hizmet standartlarını arttırmıştır.

Muhafazakar otellerde sunulan bütün hizmetler Allah’ın insanlara helal kıldıkları çerçevededir.     İnternet siteleri artık birçok tatil yöresinde bulunan tatil tesislerini inceleme fırsatı sunmaktadır. İstenilen kalite ve bütçede arama yapabilirsiniz. Ücretsiz danışma hattı sayesinde öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Kendinize göre bir tatil yeri bularak en güzel anlarla dolu bir tatil fırsatını http://www.islamiotel.com.tc/ ile kaçırmayın.

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT