1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Hayırlı işler İsmail Bey!..
Hayırlı işler İsmail Bey!..

Hayırlı işler İsmail Bey!..

İsmail Erdem, yüzbinlerce TL’lik ihaleler aldığı Sarıyer Belediyesi’ne başkan yardımcısı oldu. Seçimden 2 gün önce şirketin ortaklığından ayrıldı.

A+A-

Sarıyer Manşet, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcılarını ve meclis üyelerini mercek altına aldı. İlk olarak Sarıyerlilerin ve CHP’lilerin merak ettiği çiçeği burnunda Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’in dosyasını açıyoruz. 

3 yılda yüzbinlerce TL’lik ihale aldı

Önseçimde seçildiği halde listeye alınmayan CHP’lilerin yerine yazılan ve sonrasında belediye başkan yardımcısı olarak atanan İsmail Erdem’in geçtiğimiz dönem Sarıyer Belediyesi ile ticari ilişkileri olduğu ve yüzbinlerce TL’lik ihaleler aldığı ortaya çıktı.
 
İsmail Erdem’in ortağı olduğu Pınargözü Yemek Ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi, 2012’de 148 Bin TL, 2013’te 379 Bin TL ve yine 67 Bin TL’lik yemek ihalesi aldı. Erdem’in tartışmalı geçen ve belediye çevresinde bir hayli eleştiri konusu olan bu ihaleleri alan firmanın ortağı olması ise şaşırttı.
 
ismail_erdem_ic1.jpg
 

Seçimden 2 gün önce ortaklıktan ayrıldı

İsmail Erdem, seçimlere iki gün kala 28.03.2014 tarihinde merkezi Başakşehir olan Pınargözü Yemek Ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin ortaklığından ayrıldı. Erdem’in böyle kritik bir süreçte şirket ortaklığından ayrılması ise dikkat çekti. Bu firmanın Sarıyer Belediyesi’nde doğrudan teminle çok sayıda ihale aldığı da belirtiliyor. 
 

Yemek ihalelerinde usulsüzlük yaşanmıştı

Bilindiği gibi CHP’li meclis üyelerinin hazırladığı Denetim Komisyonu Raporu’nda yemek ihalelerinde hayali faturalar ve birçok usulsüzlük de ortaya çıkmıştı. Bu usulsüzlükler üzerine savcılık ve İstanbul Mali Şube Müdürlüğü belediye hakkında soruşturma başlatmıştı. Belediyede birçok kişinin ifade verdiği soruşturma devam ediyor.  
 

CHP’liler tepkili!

Belediyeden yüklü miktarda ihaleler alarak tartışmalı hale gelen İsmail Erdem’in belediye başkan yardımcısı olarak atanması CHP ve meclis grubunda da krize neden oldu. Sarıyer Manşet’e konuşan CHP’liler, “Biz burada birileri zengin olsun diye çalışmadık. Sosyal demokrat bir belediyede bu tür çıkar ilişkilerinin olması bizleri üzüyor. Müteahhitse müteahhitlik yapsın. Belediyeden ihaleler alıp, sonrada gelip aynı müdürlüklerin başına oturmak doğru değildir. Burada şeffaflık olmaz. Hizmeti düşünen yok maalesef, herkes ticaretine bakıyor. Biz bu kadrodan bunu anlıyoruz” diye konuştular.
Bu haber toplam 7607 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

7 Yorum