1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Hayatın Her Anında İngilizce
Hayatın Her Anında İngilizce

Hayatın Her Anında İngilizce

A+A-

İngilizce; hayatımızın her anında en çok karşılaştığımız bir dildir. Dünyanın her neresinde olunursa olunsun insanlar İngilizce bilmekte ve konuşmaktadır. İngilizce evrensel bir dil olarak insanlar tarafından benimsenmiştir. Her geçen gün İngilizce bilen kişilerin sayısı artmaktadır.

İngilizce, sanatta, bilimde ve teknoloji de kullanılan bir dildir. Bu sebeple de insanlar İngilizce öğrenmeye ihtiyaç duymaktadır. Dünyanın en iyi üniversitelerinin, en iyi filmlerinin, kitaplarının da dili İngilizce'dir. Bu kadar yaygın bir dilin günlük hayatta ve çok uluslu firmalarda kullanıldığı da bir kesindir.

İnsanlar kariyer hayatlarında kendilerini geliştirmek için İngilizce öğrenmektedir. Gerek yurt dışında yaşamak gerek seyahat etmek gerekse en iyi şekilde eğitim almak için İngilizce bilmek gerekiyor. İnsanlar İngilizce öğrenmek için Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursu gibi İngilizce eğitimi veren kurumları tercih etmektedirler. Çünkü okulda öğrenilen İngilizce, insanların ihtiyaçlarına karşılık vermemektedir. Teorik olarak verilen eğitimler ile seri ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak neredeyse imkansızdır. İngilizce Kursları; İngilizce öğrenmek için en etkili kurumlardır.

Türk Amerkan Derneği Bakırköy İngilizce Kursu gibi kurumlar İngilizce eğitimlerine başlamadan önce öğrencilerin seviyelerini belirlemek amacıyla sınav yaparlar. Sınav sonuçlarına göre bir program hazırlanır ve program dahilinde İngilizce eğitimine başlanır. İngilizce eğitiminde ezber yapılmamalıdır. İngilizce, kurallarına ve gramerine göre öğrenilmesi gerekir. Cümle yapıları, zaman kavramları anlaşıldıktan sonra cümle oluşturabilmek için kelimelerin ezberlenmesi gerekir. Ezberlenen kelimeler ile sürekli cümleler kurulma işlemine başlanır. Aktivitelerin de desteği ile öğrenciler sürekli pratik yapar ve İngilizce'yi etkili bir şekilde öğrenir.

Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursları eğitmenlerinden Tuğçe Omary İngilizce'nin hayatındakini yerini şu şekilde açıklamıştır: “İngilizce artık her alanda karşımıza çıkmaktadır. Örneğin; metroda giderken gelinecek olan durak önce Türkçe sonra İngilizce olarak anons edilmektedir. Hangi milletten olunursa olunsun insanlar İngilizce bilmekte ve öğrenmektedir. Turistler düşünülerek bu şekilde anonslar oluşturulması gereksinimi duyulmaktadır. Her alanda etkili olan İngilizce; öğrenildiğinde büyük bir özgüven duygusu yaratacaktır. İngilizce öğrenen ve bilen kişiler rahatlıkla başka bir ülkeye seyehat edebilir, çok uluslu firmalarda çalışabilir ve dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alabilir. İngilizce; dünyanın kapısını açan bir anahtardır ve herkes bu anahtara sahip olabilir.”

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT